UWAGA!

Enduroman tuż, tuż. Zapisz się!

 
Elbląg, Zawodnicy po raz drugi będą pływać w rzece Elbląg
Zawodnicy po raz drugi będą pływać w rzece Elbląg (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Niespełna miesiąc pozostał do trzeciej edycji Enduroman, zawodów dla najbardziej wytrzymałych sportowców. Na liście startowej jest już ponad sto nazwisk, zapisy zostały przedłużone do 16 sierpnia.

Enduroman odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia. Na zawodników czeka rywalizacja w pływaniu w rzece Elbląg, wyścig kolarski po Wysoczyźnie Elbląskiej i bieganie po najtrudniejszym szlaku w Bażantarni. Najwytrwalsi pokonają w trzy dni dystans 255 kilometrów!
       Na liście startowej jest obecne ponad 100 osób (w ubiegłym roku udział wzięło 160). – Wiele osób decyduje się na start w ostatnich dniach przed zawodami, dlatego przedłużyliśmy termin zapisów do 16 sierpnia. Przygotowania organizacyjne idą zgodnie z planem – informuje Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia Elaktywni, organizatora zawodów. Do Enduroman można zapisać się tutaj.
      
       Program Enduroman 2015
      

       21 sierpnia
      
pływanie – rzeka Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta. Dystanse 1,25 km, 2,5 km, 5 km (jedna pętla 1,25 km).
      
       22 sierpnia
      
kolarstwo – start na Modrzewinie (na szczycie), zjazd w ul. Mazurską i dalej w stronę Suchacza, Kadyn do punktu ok.1,5 km za Tolkmickiem w stronę Pogrodzia drogą 503 i z powrotem (jedna pętla 50 km). Dystanse: 50 km, 100 km, 200 km.
      
       23 sierpnia
      
bieg – Bażantarnia (dystanse 10, 25 i 50 km); jedna pętla 5 km.
      
       Dodatkowo odbędą się imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży:Enduro Kids 1/10 (kategoria 14-18 lat). Pływanie – 500 m, kolarstwo – 20 km, bieg – 5 km; Enduro Kids 1/20 (kategoria 10-13 lat): pływanie – 250 m, kolarstwo – 10 km, bieg – 2,5 km.
      
      
Patronat nad Enduroman objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pierwszy
  • wystarczy obniżyć wpisowe i będą chętni
  • Nie wiem, czy wpisowe jest wysokie, czy niskie, bo nie orientuję się w tego typu imprezach. Dla mnie akurat jest za wysokie. A i trasa kolarska wydaje się być niebezpieczna przez te swoje wzniesienia i strome, kręte zjazdy i dodatkowo droga chyba będzie w ruchu otwartym, więc będzie również rywalizacja z Januszami w puszkach o kawałek asfaltu. Chętnie popatrzę na zmagania sportowców, którzy mają odwagę i siłę w tym wystartować. Ja może kiedyś również spróbuję.
  • Z wpisowym to przeginka. 70 zl od jednej konkurencji. To zdecydowanie za drogo. Tym bardziej ze wielkich nagród nie ma a i pakiet startowy ubogi.
Reklama