UWAGA!

Ewelina Przeworska w chińskim Harbinie (łyżwiarstwo szybkie)

 Elbląg, Maskotka Zimowej Uniwersjady w konkurencji łyżwiarstwo szybkie.
Maskotka Zimowej Uniwersjady w konkurencji łyżwiarstwo szybkie.

Zimowa Uniwersjada w chińskim Harbinie zgromadzi 50 reprezentacji narodowych, które wystartują w snowboardzie, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biathlonie, short tracku, łyżwiarstwie figurowym, skokach narciarskich, curlingu i łyżwiarstwie szybkim. W 67-osobowej reprezentacji Polski w igrzyska studentów wystartuje Ewelina Przeworska, panczenistka z elbląskiego klubu „Orzeł”.

Uniwersjada w Harbinie będzie 24. tego typu wydarzeniem w historii FISU. Dwukrotnie, w 1993 i 2001 roku sportowców-studentów gościło Zakopane.
     Chińskie miasto Harbin pod koniec XIX wieku zakładali Polacy, którzy budowali tam Kolej Wschodniochińską. Po II wojnie światowej do Elbląga przybyła i nadal tu mieszka liczna grupa potomków Polaków z tego miasta.
     Dzisiaj w Harbinie trudno odnaleźć polskie ślady, ale biało-czerwona flaga będzie towarzyszyła naszym sportowcom. Kierownictwo polskiej ekipy zadecyduje na miejscu, na jakich dystansach wystartuje Ewelina Przeworska, panczenistka elbląskiego „Orła” i studentka AWF w Krakowie.
     Strefa czasowa w tej części świata wyznacza niecodzienne godziny startów. Pierwsze biegi na dystansie 500 m łyżwiarki rozpoczną w czwartek 19 lutego o godz. 3 naszego czasu. Na dystansie 1500 m kobiet zawody rozpoczną się 20 lutego o godz. 5 naszego czasu, a na 3000 m - 21 lutego o godz. 6. Łyżwiarski super sprint na 100 m zaplanowano na 22 lutego na godz. 8.30. Po dniu przerwy panczenistki wystartują w następnych dniach na dystansach 5000 m i 1000 m, a zawody łyżwiarek szybkich 26 lutego zakończy bieg drużynowy kobiet.
     Polskę na 24. Zimowej Uniwersjadzie w łyżwiarstwie szybkim, obok Eweliny Przeworskiej z Elbląga, reprezentować będą panczenistki Luiza Złotowska, Natalia Czerwonka i Hanna Cudzich-Chowaniec.
     Na 23 poprzednich Uniwersjadach Polska zdobyła 103 medale. W tej, która się rozpoczyna, największe szanse na medalowe trofea daje się naszym snowboardzistom, ale możliwe są sportowe niespodzianki również ze strony łyżwiarek szybkich.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama