UWAGA!

Falkon Cup 2017 - poznaj Indykpol i Lotos

2017-09-05
09:19

W najbliższy czwartek w Elblągu rozegrany zostanie siatkarski turniej Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga. Dziś przedstawiamy Indykpol AZS Olsztyn oraz Lotos Trefl Gdańsk, które zaprezentują się przed elbląską publicznością.

Indykpol AZS Olsztyn i Lotos Trefl Gdańsk to drużyny, które w elbląskim turnieju uczestniczą od samego początku i nie ma w tym nic dziwnego. Ekipa z Gdańska to współorganizator imprezy, a siatkarze Indykpolu są jedynym reprezentantem naszego województwa w PlusLidze. Jednak obie drużyny do tej pory z różnym efektem prezentowały się w elbląskim turnieju. Indykpol AZS Olsztyn w pierwszej edycji zawodów okazał się najlepszy, pokonując w finale Cerrad Czarnych Radom, a w ubiegłym roku znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Natomiast Lotos Trefl Gdańsk najlepiej zaprezentował się w ubiegłorocznej edycji Turnieju Czterech Trenerów (obecnie Falkon Cup), gdzie zajął drugie miejsce, ulegając w finale Politechnice Warszawskiej. Jak obie drużyny poradzą sobie w tym roku, przekonamy się już za kilka dni.
      
       Indykpol AZS Olsztyn jest najbardziej utytułowaną drużyną siatkarską na Warmii i Mazurach. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski (1973, 1976, 1978, 1991, 1992) i siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1970, 1971, 1972, 1982, 1989, 1991, 1992). Jednak XXI wiek nie jest już tak udany dla ekipy z Olsztyna. Ostatni znaczący sukces olsztyńskich akademików przypadł na 2008 rok i było to trzecie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W minionym sezonie, ekipa ze stolicy województwa zajęła 5 miejsce w PlusLidze. Po rozgrywkach z zespołem pożegnał się trener Andrea Gardini, którego zastąpił jego rodak Roberto Santilli. Do najbardziej znanych postaci związanych z olsztyńskim AZS-em można z pewnością zaliczyć: Pawła Papke, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszkę i Łukasza Kadziewicza.
      
       Natomiast w roli gospodarza turnieju zagrają siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, którzy w ubiegłym roku w elbląskiej imprezie zajęli drugie miejsce. Zresztą nie po raz pierwszy zespół z Gdańska zaprezentuje się elbląskiej publiczności. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji LOTOS Trefl już wcześniej gościł w naszym mieście, rozgrywając swoje mecze. Jak podkreślają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy gdańskiej drużyny, Elbląg to dla nich idealne miejsce do rozgrywania przedsezonowych spotkań i za każdym razem odwiedzają nasze miasto z przyjemnością. Chwalą świetną atmosferą na trybunach oraz bardzo profesjonalną organizację. Także i tym razem liczą na doping elbląskiej publiczności.

 


      
       Klub Lotos Trefl Gdańsk powstał w 2005 roku i od tamtej pory prowadzi równolegle profesjonalną drużynę siatkarzy oraz rozbudowane szkolenie młodzieży w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Akademii Siatkówki Trefl. Nieprzerwanie od sezonu 2011/2012 Lotos Trefl występuje w PlusLidze, z roku na rok stawiając kolejne kroki w budowie siatkarskiej potęgi. Trzy lata temu drużyna sięgnęła po tytuł wicemistrzów kraju oraz wywalczyła Puchar Polski, rok temu zdobyła Superpuchar Polski, a w minionym sezonie zajęła ósme miejsce. Zespół prowadzi utytułowany szkoleniowiec Andrea Anastasi, który wcześniej pracował m.in. z biało-czerwonymi.
      
       Aktualnie trwa sprzedaż biletów na turniej Falkon Cup 2017. Wejściówki można nabywać przez Internet za pośrednictwem strony Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje i taka sprzedaż potrwa do 5 września. Od poniedziałku, 28 sierpnia, aż do dnia imprezy, bilety będzie można zakupić także w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej w godz. 10:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców cztery rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za grupowy bilet wstępu na wszystkie mecze każda z osób zapłaci 5 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa - marketing@mosir.elblag.eu, która potrwa do 6 września.
      
       Program imprezy:
       7 września (czwartek)
       ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Indykpol AZS Olsztyn (godz. 17:00)
       Uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 18:50)
       LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (godz. 20:00)
      
       8 września (piątek)
       Mecz o 3 miejsce (godz. 17:00)
       Mecz finałowy (godz. 19:00)
       Uroczyste zakończenie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 20:30)
      
       Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia Lotos Trefl Gdańsk. Sponsorem głównym jest Falkon - Centrum Budowlane.
       Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
                                                                                              ------ artykuł promocyjny -------

      
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej