UWAGA!

Festiwal w tanecznym rytmie

 
Festiwal w tanecznym rytmie
fot. nadesłana

New York, chasse, lock steps. Co to? Podstawowe kroki taneczne, znane wszystkim, którzy uczyli się tańca bądź interesują się tańcem towarzyskim. Już za miesiąc rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Tańca Balic Cup, na którym będzie można zobaczyć, jak najlepsze pary tańczą sambę, walca czy tango.

Kobieta, która próbuje zainteresować i ostatecznie uwieść mężczyznę, wykorzystując swoje wdzięki – to rumba.
       Melodia, która przypomina szczęśliwe chwile letnich wieczorów, piękną, romantyczną muzyką i wszystko to, co powoduje, że właściwie chce się żyć – to walc.
       Fascynujący rytm i swawolne ruchy opatrzone kokieteryjnym flirtem – to cha cha.
       Każdy taniec ma swoją historię, charakterystyczne kroki i muzykę – w różnym tempie, ale zawsze w rytmie. Na elbląskim Festiwalu, na wieczornych galach, za muzykę odpowiadać będzie znakomita Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z solistami pod batutą Borysa Myagkova.
       - Sama Orkiestra wystarczyłaby, aby mile spędzić sobotni lub niedzielny wieczór, ale Balic Cup to Międzynarodowy Festiwal Tańca, na którym prezentują się najlepsze pary taneczne z Polski i Europy dlatego październikowy weekend z naszym Festiwalem będzie spędzony nie tylko mile, ale również emocjonująco – zapowiada Magdalena Czarnocka – Kaptur, kierownik Festiwalu.
       Balic Cup obfituje w dodatkowe atrakcje – w tym roku na parkiecie będzie można zobaczyć dwie mistrzowskie elbląskie formacje. Młodsza – JANTAR-Elbląg w tym roku zdobyła Mistrzostwo Polski, starsza – LOTOS-Jantar została brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Sporcie Tanecznym.
       - Nasze drużyny są już po najważniejszych zawodach w tym roku, na których osiągnęły znakomite rezultaty. Na Festiwalu będzie można zobaczyć układy, którymi wywalczyli mistrzowskie tytuły – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i trener Formacji LOTOS-Jantar.
       Jak co roku, organizatorzy przygotowują również inne atrakcje – pokazy będą dotyczyć form innych niż taniec towarzyski.
       - W tej chwili dogrywamy jeszcze szczegóły więc nie zdradzimy, kto zaprezentuje się podczas 14. edycji, ale jak zwykle będą to taneczne gwiazdy, a ich występy na pewno będą ciekawe – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w tym roku w dniach 18 - 20 października. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup do nabycia w kasie oraz on-line na poszczególne dni: piątek - tutaj, sobota - tutaj, niedziela - tutaj.
      
       Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS.
      
      
Patronem medialnym Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)