UWAGA!

Finał sezonu na lodowisku „Helena”

 Elbląg, Finał sezonu na lodowisku „Helena”
fot. MOSiR

Przed rozmrożeniem tafli na lodowisku „Helena”, odbyła się ostatnia, masowa impreza sportowo-widowiskowa zorganizowana przez UKS „Szóstka”, Szkołę Podstawową nr 6 i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trybuny wypełniły dzieci z przedszkoli, uczniowie SP 6, a także rodzice, dziadkowie głównych bohaterów sportowych pokazów. Byli nimi łyżwiarze figurowi i nowoutworzona przy UKS „Szóstka” synchroniczna formacja łyżwiarska. Sportowe prezentacje solistów i formacji nagradzano oklaskami. Najmłodsi uczestnicy imprezy bawili się znakomicie rywalizując w „zgaduj zgaduli” i trenując meksykańską falę przed zbliżającymi się piłkarskimi Mistrzostwami Europy. Udana zabawa była promocją łyżwiarstwa figurowego wśród najmłodszych elblążan na zakończenie bogatego w wydarzenia, kończącego się lodowego sezonu w obiekcie MOSiR.
       - Podsumowaliśmy funkcjonowanie lodowiska „Helena” w okresie od października 2011 do kwietnia 2012 - mówi Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. - Lodowisko było miejscem wielu sportowych i rekreacyjnych wydarzeń. Do najbardziej prestiżowych dla promocji miasta należały Międzynarodowy Turniej Hokeja na sledgach, hokejowy turniej „Bałtycki krążek 2012”, finał Hokejowej Ligi Open, Ogólnopolskie Zawody w short tracku, a dla mieszkańców naszego miasta „Karnawał na lodzie”. W sezonie z nauki jazdy na łyżwach klas I-IV w sezonie skorzystało 2700 uczniów szkół podstawowych, z zajęć sportowych dla gimnazjów i liceów 2800 osób. Na lodowej tafli trenowali zawodnicy z elbląskich klubów sportowych KS „Orzeł”, UKS „Wikingowie”, UKS „Szóstka”, UKS „Viking”, UKS „Szóstka”, szacunkowo 5500 osób. Duże satysfakcje mamy z promocji sportowego stylu życia wśród mieszkańców Elbląga, bowiem z myślą o nich, w miarę dogodnych godzinach udostępniona była ślizgawka. Z tej formy czynnej rekreacji po pracy i nauce skorzystało aż 38 tysięcy osób. Można zatem ocenić, że był to udany lodowy sezon. Zakończy się w niedzielę, 29 kwietnia, zatem zapraszam elblążan na lodowe ostatki, bo na kolejne spotkanie na krytym lodowisku trzeba będzie poczekać do września - informuje dyrektor.
      
MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama