UWAGA!

Finał Żeglarskiego Pucharu Bałtyku Południowego w Elblągu

Elbląg, Finał Żeglarskiego Pucharu Bałtyku Południowego w Elblągu

W sobotę 14 grudnia w Elblągu po raz pierwszy nastąpi zakończenie sezonu żeglarskiego dla całego obszaru Bałtyku południowego obejmującego polskie regiony nadmorskie i Obwód Kaliningradzki.

Żeglarski Puchar Południowego Bałtyku to przedsięwzięcie nie mające precedensu w Polsce. Środowiska żeglarskie trzech polskich województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego uzgodniły ze sobą zasady tworzenia kalendarza regat, zasady punktowania najlepszych sterników i załóg i przez cały rok prowadziły monitoring imprez żeglarskich. Nad całym przedsięwzięciem patronat objęli marszałkowie trzech nadmorskich województw.
       – Inicjatywa powołania Żeglarskiego Pucharu Południowego Bałtyku zrodziła się w Elblągu, zatem w sposób naturalny zostaliśmy gospodarzem pierwszego finału. Współpraca środowisk żeglarskich może podnieść atrakcyjność żeglowania i pozwoli chętnym uczestniczyć w większej liczbie regat – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. – Dla nas nie bez znaczenia jest to, że regaty na Zalewie Wiślanym znajdują się w kalendarzu najważniejszych imprez żeglarskich w Polsce. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w ten akwen sporo środków, teraz musimy zadbać, by o tym dowiedzieli się amatorzy sportów wodnych.
       Deklaracja objęcia Żeglarskiego Pucharu Bałtyku Południowego patronatem marszałków została podpisana podczas I Sejmiku Żeglugi Śródlądowej 10 lipca 2013 roku.
       – W inauguracyjnym, pierwszym sezonie sklasyfikowano ponad 300 sterników, startujących w 44 regatach. Najlepsi otrzymają puchary i nagrody. Jednocześnie będziemy kontynuowali Grand Prix Zalewu Wiślanego, nagradzając tych żeglarzy, którzy byli najaktywniejsi w regatach na Zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim – informuje dyrektor Biura regionalnego w Elblągu, które przygotowuje zdarzenie.
       Uroczystość zakończenia sezonu żeglarskiego 2013 i wręczenia Żeglarskich Pucharów Bałtyku Południowego odbędzie się 14 grudnia o godz. 14 w Hotelu Młyn w Elblągu przy ul. Kościuszki 132. Żeglarzom czas będzie umilała kaliningradzka kapela Trio Paris.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama