UWAGA!

Formacja w drodze na Tajwan

Formacja w drodze na Tajwan
fot. nadesłana

Dziś, 12 września, o godz. 6 rano, Formacja Lotos - Jantar wyruszyła na Tajwan, gdzie weźmie udział w kilkudniowych Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym.

Mistrzostwa Świata w Sporcie Tanecznym odbędą się w terminie 16 - 20 września na arenie Hanshin w mieście Kaohsiung. Podczas 5- dniowych zawodów, tancerze z całego świata, pokażą różne style taneczne. Łącznie na Tajwanie zatańczy 730 uczestników prezentujących takie formy jak: Showdance, Rock’n Roll, Salsa, Boogie-Woogie, Line Dance, HipHop, Cheerleading, Standard, Latino, Taike Dance (rodzimy taniec tajwański), a nawet taniec na wózkach inwalidzkich.
       Do udziału w Mistrzostwach, Międzynarodowa Federacja Tańca Sportowego, zaprosiła najlepsze zespoły i tancerzy z całego świata, w tym naszą elbląska Formację Lotos- Jantar. Uczestnicy zostali wytypowanie na podstawie osiągnięć tanecznych i zdobytych tytułów w Mistrzostwach Europy i Świata.
       - Już sama nominacja elbląskiego zespołu to duże wyróżnienie i potwierdzenie wartości Formacji – mówi trener Formacji Lotos – Jantar, Antoni Czyżyk. - Bardzo przeżywamy wyjazd na Tajwan, ponieważ są to pierwsze Mistrzostwa Świata w Sporcie Tanecznym, gdzie obok siebie zaprezentują się najlepsze światowe formację oraz pary indywidualne. Z Polski na Tajwan pojedzie jeszcze tylko duet, który zatańczy Boogie-Woogie.
       Decyzja o wyjeździe na Tajwan zapadła w czerwcu i od tego czasu Formacja Lotos - Jantar intensywnie przygotowywała się do zawodów. Zespół pracował pod kierunkiem niemieckiej trenerki i choreograf - Ariane Schiessler oraz trenera zespołu Antoniego Czyżyka. Na arenie Hanshim, Formacja zatańczy układ „Tribute to Michael Jackson” do muzyki Michalea Jacksona.
       Życzymy sukcesów na Mistrzostwach Świata oraz bezpiecznego powrotu do domu.
      
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)