UWAGA!

Garmin Iron Triathlon. 17 lipca wielki finał w Elblągu

 Elbląg, Garmin Iron Triathlon. 17 lipca wielki finał w Elblągu
fot. nadesłana

Garmin Iron Triathlon to jeden z największych oraz najstarszy cykl triathlonowy w Polsce. Tegoroczna edycja składa się z pięciu etapów, z czego wielki finał cyklu odbędzie się 17 lipca w Elblągu. Pozostałe lokalizacje to: Piaseczno (22 maja), Ślesin (5 czerwca), Radków (19 czerwca) i Stężyca (3 lipca).

Zawodnicy do wyboru mają jeden z dwóch dystansów: 1/4 Ironman (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,5 biegania) lub 1/8 Ironman (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegania). W tym sezonie triathloniści mogą wystartować również w sztafecie na dystansie 1/4 IM, gdzie jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie, co jest nowością w porównaniu do poprzednich edycji. Imprezą towarzyszącą są cieszące się dużą popularnością zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids, na trzech dystansach: 200, 500 i 1000 m.
       Dołączając do cyklu, Elbląg debiutuje na triathlonowej mapie Polski, choć z tego miasta wywodzi się niejeden mistrz Polski i niejeden reprezentant kraju w tej dyscyplinie. Doskonałe położenie Elbląga nad rzeką pozwala na przeprowadzenie widowiskowych zawodów. Strefa zmian, expo, biuro zawodów, start i meta zlokalizowane będą na bulwarze Zygmunta Augusta, nad rzeką Elbląg, gdzie zostanie rozegrany etap pływacki. Krótki dobieg z pływania do boksu rowerowego to duży atut tej lokalizacji. Bardzo atrakcyjna widokowo trasa kolarska poprowadzona zostanie na pętlach po 22,5 km. Odcinek biegowy zostanie wytyczony przez najbardziej popularne i najładniejsze zakątki miasta, tym m.in. ścisłe centrum Starego Miasto w Elblągu, czy Bramę Targową. Usytuowanie Elbląga sprawia, że będzie to jeden z piękniejszych i widowiskowych triathlonów w kraju. Zawody skierowane są dla amatorów, jak i dla zawodowych triathlonistów.
       Elbląg, jako ostatni etap Garmin Iron Triathlon, będzie gospodarzem wielkiego finału całego cyklu, w którym będzie można wygrać samochód osobowy. Aby uczestniczyć w konkursie z nagrodą główną wystarczy ukończyć cztery starty na dystansie 1/4IM lub na dystansie 1/8IM z cyklu Garmin Iron Triathlon 2016 i osobiście stawić się na finale w Elblągu.
       Garmin Iron Triathlon posiada jedną klasyfikację generalną, do której będą liczyły się 4 najlepsze ćwiartki lub 4 najlepsze zawody na dystansie 1/8IM. Etap górski w Radkowie będzie obowiązkowy lub jeśli ktoś nie będzie mógł wystartować w Radkowie, ale ukończy 4 pozostałe imprezy z cyklu to także zostanie sklasyfikowany w „generalce”. Do ogólnego czasu Ironmana na raty takiej osoby zostanie doliczone 5% za nieobecność w tej najcięższej imprezie w cyklu. Główną klasyfikacją generalną cyklu GARMIN Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8IM będzie „Battle of the sexes” czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu według grup wiekowych.
       Triathlon to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce i na świecie. Ostatnie lata charakteryzują się dynamicznym wzrostem zainteresowania triathlonem. Ilość osób uprawiająca tę dyscyplinę wzrosła o 1000%, a ilość imprez triathlonowych aż o 300%. Podobnie jak w bieganiu większość zawodników na starce to amatorzy. Triathlon kojarzy się z wyzwaniem, pasją i zdrowym stylem życia.

 


       Na edycję w Elblągu, jak i na cały cykl Garmin Iron Triathlon, można już się zapisywać. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowych dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.irontriathlon.pl. Limit uczestników w Elblągu wynosi 500 osób na dystansie 1/4 IM oraz 300 osób na 1/8 IM. Do 29 lutego obowiązuje najniższa opłata startowa, na dystansie 1/4 IM opłata wynosi 200 zł, a od 1 marca obowiązywać będzie drugi próg płatności w wysokości 250 zł. Na dystansie 1/8 IM opłata wzrośnie z 150 zł do 175 zł, a w rywalizacji sztafetowej z 350 zł do 400 zł.
      
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich zawodów cyklu Garmin Triathlon 2016
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wszystko ładnie pieknie, teks iscie propagandowy. elblag stolycą polskiego triathlonu piekne tereny wszystko piekne owszem, tylko jeden maly szczegol. konkurencja plywacka zostanie rozegrana w malo sprzyjajacym zdrowiu akwenie. w kanale ktory jest rynsztokiem tego miasta do ktorego w kilku miejscach odprowadzane sa scieki i wszelkie poprodukcyjne zanieczyszczenia. to nie jest jezioro ani wartki i duzo czystszy nogat. niestety plywanie w tym akwenie nie zacheca a wielu wrecz zniecheca. prosze sie przejsc i zobaczyc jaki suf wisi na tym akwenie na wysokosci prokuratury i dawnej planety smieci tkwia w glonach. propaganda niczym ta promuzulmanska. rzeczywistosc jest jednak o 90 stopni inna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  maratończyc(2016-02-24)
 • no tak. .. florek w tym pływał nie będzie zatem zachęca. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  matti86(2016-02-25)
 • nie wiem dlaczego mnie minusujecie za pisanie prawdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  maratończyc(2016-02-25)
Reklama