UWAGA!

Gdzie zagrają elbląskie drużyny? (piłka nożna)

 
Elbląg, Gdzie zagrają elbląskie drużyny? (piłka nożna)

Po zakończeniu obecnego sezonu powinna ruszyć budowa nowego obiektu piłkarskiego przy ul. Agrykola 8. Do przepisów PZPN ma zostać dostosowany obiekt przy ul. Skrzydlatej, który mimo że został wybudowany niedawno wymaga gruntownej modernizacji.

Przebudowa stadionu przy ul. Agrykola 8 miała się rozpocząć 17 listopada - po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek. Okazało się jednak, że przedłużający się wybór Inżyniera Kontraktu spowodował opóźnienie terminu. Rozpoczęcie prac już po zakończeniu sezonu jest zresztą jak najbardziej logiczne, biorąc pod uwagę fakt, że swoje mecze przy Agrykola rozgrywają obecnie dwie elbląskie drużyny – Olimpia i Concordia i szukanie miejsca do rozgrywania spotkań dla dwóch zespołów w trakcie sezonu byłoby bardzo kłopotliwe.
       Wszystko wskazuje na to, że kibice piłkarscy wreszcie doczekają się wybudowania w Elblągu stadionu z prawdziwego zdarzenia i jeśli do pięknego obiektu uda się dodać grę na poziomie satysfakcjonującym elblążan, można będzie liczyć na zdecydowanie wyższą frekwencję na meczach piłkarskich. Prace przy budowie nowego stadionu i przebudowie jego otoczenia potrwają dwa lata i pochłoną 35 milionów złotych.
       Wraz z wbiciem w ziemię pierwszej łopaty powstanie natomiast problem z miejscem, w którym mają funkcjonować kluby. Ciężko przewidzieć, kto po sezonie będzie się cieszył z gry w II lidze, a kto zagra na czwartym szczeblu rozgrywkowym. W wersji optymistycznej możemy mieć w II lidze aż trzy zespoły, jeśli Olimpia i Concordia utrzymają się w lidze, a awans uzyska Olimpia 2004, która po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi mając tyle samo punktów co prowadząca Olimpia Zambrów (trwają też rozmowy na temat połączenia Olimpii i Olimpii 2004). Jest też wersja pesymistyczna, która miejmy nadzieję się nie spełni, że przyszły sezon nasze drużyny rozpoczną w III lidze. Stanie się tak, jeśli piłkarze z Moniuszki nie zdołają wywalczyć promocji, a Olimpia i Concordia zajmą miejsca spadkowe. Oczywiście zakładamy, że nie nastąpi aż taki „piłkarski kataklizm”, ale pamiętać trzeba, że o utrzymanie nie będzie wcale łatwo. Patrząc na tabelę I ligi można liczyć, że większość spadkowiczów znajdzie się w przyszłym sezonie w II lidze wschodniej, a co za tym idzie,  więcej zespołów będzie musiało pożegnać się z występami w II lidze. 
       Gdzieś grać jednak trzeba i jeśli chodzi o Olimpię już teraz zapadła decyzja o rozgrywaniu meczów i prowadzenia klubu przy ul. Skrzydlatej. Sprawa tylko z pozoru wydaje się prosta. Jeszcze kilka lat temu obiekt był w fatalnym stanie. Został jednak zmodernizowany. Okazuje sie jednak, że przebudowa, która kosztowała około 7 milionów złotych nie wystarcza. Oczywiście można zrozumieć brak kas biletowych, które muszą funkcjonować przed meczami drugoligowymi i które będą musiały być dobudowane. Trudno natomiast wytłumaczyć fakt, że odbierając projekt nikt nie znalazł ewidentnych błędów - dotyczących choćby lampy stojącej zbyt blisko bramki, czy chodnika położonego w pobliżu płyty boiska. Nawet jeśli, jak teraz słyszymy, jest to obiekt czysto treningowy. Możemy się jedynie zastanawiać, czy ktoś poniósł konsekwencje tych ewidentnych błędów. Pieniądze zostały wydane, a boisko z naturalną trawą nie spełnia kryteriow bezpiecznej gry.
       Podsumowując, nowy obiekt położony przy ul. Skrzydlatej, musi być teraz przebudowany na nowo. Miasto ogłosiło przetarg na remont, który ma się rozpocząć w maju, a zakończyć 1 lipca. Ma zostać wybudowana kolejna trybuna na minimum 400 miejsc, która stanie przy boisku z naturalnym podłożem, od strony ul. Lotniczej (trybuna ze stadionu przy ul. Agrykola zostanie przeniesiona na stadion przy ul. Krakusa), zamontowane ogrodzenia, płoty, położone chodniki. Powstaną także kasy, w których sprzedawane będą bilety na mecze. Prace obejmują także remont elewacji budynku, a także pomieszczeń biurowych. Miasto ze względu na toczące się postępowanie przetargowe na razie nie podaje informacji na temat kosztów inwestycji.
       Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie w przyszłym sezonie przy ul. Skrzydlatej zagra Olimpia i zapewne Concordia jeśli oczywiście utrzyma się w II lidze. Wszystko wskazuje więc na to, że po długim czasie oczekiwania kibice w naszym mieście doczekają się w końcu obiektów z prawdziwego zdarzenia i to aż dwóch.
ppz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • z tego co pamiętam to bylo kilka terminów rozpoczęcia inwestycji, także bez hurra optymizmu proszę. Działania to potwierdzą, a nie kolejne felietony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OL1945(2013-02-26)
 • co właściwie ze stadionem na Krakusa ? trybuna ma być przeniesiona z Agrykoli i co ? dalej będzie stadion piłkarski dla Concordii ?
 • Jak ktoś jeszcze wierzy w budowę stadionu, to musi byc niezłym kotem, budowa miała się zacząć w ubiegłym roku, później na wiosne tego roku, a teraz po zakończeniu rundy wiosennej czyli w lato. Niech ktoś mi powie jak oni wybudują stadion do jesieni przyszłego roku??? Nawet nie było przetargu na wykonawcę, a to trwa czasami dłuuuuugie miesiące. Moim zdaniem nowy stadion to jedna wielka bujda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rufioo(2013-02-26)
 • Do rufio ćwoku jeden przecież już trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy stadionu i jest zapewnione finansowanie!; ) Czy ty w ogóle wiesz co się dzieje w mieście?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2013-02-26)
 • do znafca, właśnie o takich idiotach pisze jak ty, skoro uważasz, że w rok powstanie stadion, to nie będę z toba dyskutował ćwoku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rufioo(2013-02-26)
 • toć te patałach w dwa lata nie potrafią zakończyć budowy krytej trybuny, a taki imbecyl znafca (chyba od stukania w jajko) wierzy że stanie stadion z zapleczem i boiskami treningowymi do jesieni 2014 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sproket(2013-02-26)
 • Strasznie zależy mi na tym by w naszym mieście powstał nowy stadion choćby na 1000 miejsc. Powodów jest wiele, ale jednym z najważniejszych byłby fakt że z "ekonomiczno-rozwojowego" punktu idziemy do przodu. I jeśli znajdą się malkontenci mówiący - po co nam stadion, aqua park czy rozbudowa Ogrodów bo są sprawy ważniejsze np bezrobocie, to śpieszę przypomnieć że w Elblągu nie mieszkaja tylko i wyłącznie bezrobotni. Poza tym lepiej "klepać biedę" w mieście które ma kilka fajnych miejsc niż zapadłej dziurze. Należy zauważyć jak jesteśmy traktowani w województwie, Olsztyn się tak rozwinął że jestem w szoku. Wyprzedził nas o kilkanaście lat i jeśli w dalszym ciągu pozostaniemy w tym województwie czeka nas. .. .. nawet nie chcę o tym mysleć. Olsztyn będzie miał kolejną galerię, zupełnie wybudowane od podstaw torowisko tramwajowe, obwodnicę i szereg innych miej ważnych inwestycji. Dlatego nie kłapać gębami tylko trzymać kciuki za wszystko co może nas spotkać nowego. Niestety pożyjemy zobaczymy referendum może to wszystko zepsuć (nie jestem za Nowaczykiem, uważam że jest słabym prezydentem)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  James Bondas(2013-02-26)
 • rufioo nie jestes w temacie. rozpoczecie budowy stadionu ma sie rozpoczac nie po zakonczeniu rundy wiosennej, lecz na jesieni tuz przed zima. ale nie zmienia to faktu ze ty chyba masz racje.
 • Mnie interesuje gdzie bedzie grała miejska drużyna Olimpia a nie prywatna Concordia. Prywatna drużyna moze grac na prywatnych terenach zaprzyjaznionej ponoc z nią gdanskiej lechii. Gdziekolwiek by prywaciarze nie grali to i tak ta kibicowska brac w sile 20 osob i ich rodziny mogą dojechac prywatnym busem ich prezesa do Gdanska czy innego Malborka.
 • Przeciez trybuna z A8 miała byc przeniesiona na Skrzydlata. Po co budowac nową. Po zmodernizowaniu stadionu przy A8 Olimpia wraca do siebie a reszta może grac na Skrzydlatej. Na Krakusa miały byc korty do tenisa ziemnego 3 kryte i 2 otkryte.
 • Lapsus oczywiscie miało byc odkryte a nie otkryte.
 • oj dzieciaki dzieciaki komentujecie a nie macie pojecia o czym piszecie jak jakies gimbusy z przedmieścia żenada
Reklama