UWAGA!

Glaubert ósmy w Memoriale Kusocińskiego (lekka atletyka)

W niedzielnym, 55. Memoriale Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce startował Marcin Glaubert, skoczek wzwyż z elbląskiego MKS Truso. Warszawski mityng to nie tylko sportowa rywalizacja, to także część uroczystości upamiętniających dokonania wielkiego patrioty i sportowca.

Kusociński, złoty medalista olimpijski w biegu na 10 000 m w Los Angeles, walczył w obronie Warszawy, podczas okupacji hitlerowskiej aresztowany, więziony w Alei Szucha i na Pawiaku, został rozstrzelany w Palmirach 21 czerwca 1940 r.
       Od roku 1954 rozgrywane są zawody lekkoatletyczne o memoriał Janusza Kusocińskiego. W przededniu tegorocznej memoriałowej rywalizacji władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oddały hołd jednemu z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej lekkoatletyki na cmentarzu w Palmirach.
       W Elblągu imię Janusza Kusocińskiego od 14 czerwca 1969 roku nosi Szkoła Podstawowa nr 25, dobrze więc, że elblążanin otrzymał zaproszenie do startu w memoriale. Marcin Glaubert w tym sezonie pokonał poprzeczkę na wysokości 210 cm i ten wynik powtórzył w Warszawie, zajmując ósme miejsce. Najlepszy okazał się Linus Thornblad ze Szwecji, który wygrał wynikiem 235 cm. Najlepszy z zawodników z Polski był drugi w klasyfikacji Grzegorz Sposób z MKS Start Lublin z wynikiem 224 cm.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama