UWAGA!

Górale w Bażantarni

W niedzielę (08.04) ruszy cykl wyścigów kolarzy górskich Grand Prix Elbląga Wiosna 2001. Honorowy patronat nad zawodami objął elblążanin, kolarz zawodowy belgijskiej grupy Domo Piotr Wadecki.

Pomysł zorganizowania Grand Prix MTB w Elblągu nardził się w 1998 roku. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest małżeństwo Małgorzata i Grzegorz Witkowski, założyciele UKS Jagiellończyk przy klubie garnizonowym w Elblągu.
     Przez trzy lata impreza się rozrosła. W jednej edycji startuje dzisiaj nawet do 70. kolarzy z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a nawet kujawsko-pomorskiego. Elbląg jako jedyne miasto w Polsce organizuje w ciągu roku dziesięć cyklicznych imprez MTB dla amatorów.
     - Śmiało możemy stwierdzić, że Elbląg staje się powoli północną stolicą Polski w MTB. Nasz wyścig ma swoich stałych miłośników i wielbicieli. Ich obecność napawa nas entuzjazmem - mówią zgodnie organizatorzy.
     W tym roku honorowy patronat imprezą objął Piotr Wadecki.
     - Z przyjemnością obserwuje zmagania kolarzy górskich na leśnych trasach Bażantarnii - napisał do organizatorów Wadecki. - Sam byłem uczestnikiem kilku edycji Grand Prix MTB Elbląg w 1999 i 2000 roku. Dzięki konsekwentnemu wysiłkowi organizatorów jej rozgłos i prestiż oraz uznanie zawodników są w tej chwili niekwestionowane. Uczestnikom tegorocznych, jak i przyszłych wyścigów, życzę, aby walka na szlakach Bażantarnii przebiegała w duchu fair play, zwyciężała zaś sportowa ambicja i wola walki.
     Organizatorzy planują, że w pierwszym półroczu odbędzie się cztery wyścigi zaliczane do Grand Prix oraz dwa jednodniowe nie zaliczane do klasyfikacji.
     W najbliższą niedzielę w parku Bażantarnia odbędzie się pierwszy wyścig. Startować w nim mogą zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni w klubach. Zbiórka ok. godz. 10 na polanie.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Świetny pomysł, brawo Panie Wadecki!!! To jest sport i dobra rywalizacja. Jest inny sportowiec - proponuje młodzieży aby się prała "po mordzie". A fuj!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-04-02)
  • zgadzam się i popieram wysiłek ludzi organizujących tą imprezę. O szczegółach możesz czytać na Elbląskiej Stornie Rowerowej - www.bikerelblag.hg.pl
Reklama