UWAGA!

Gotowi do Startu: Edyta Szymańska

 
Elbląg, Edyta Szymańska
Edyta Szymańska (fot. AD)

Już dziś elbląski Start rozegra swój pierwszy mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem elblążanek będzie szczecińska Pogoń, która podobnie jak nasza drużyna dokonała ciekawych wzmocnień i chce walczyć o miejsce w górnej części tabeli. Jak w tym spotkaniu zaprezentuje się Edyta Szymańska? O tym przekonamy się po godz. 18, a już teraz zapraszamy do poznania naszej rozgrywającej.

Od tygodnia prezentujemy Państwu drużynę EKS Start Elbląg. Codziennie publikujemy odpowiedzi, jakie udzieliły nam zawodniczki oraz sztab szkoleniowy EKS Start Elbląg na zadane im pytania. Dziś przyszła kolej na Edytę Szymańską, 23-letnią rozgrywającą.
      
       Początki: Moja przygoda z piłką ręczną rozpoczęła się, kiedy moja starsza siostra zabrała mnie pierwszy raz na swój trening. Od razu spodobała mi się ta dyscyplina i sama szybko zaczęłam trenować w młodszej grupie wiekowej. Na pierwsze treningi uczęszczałam do klubu UMKS Busko - Zdrój, a trenerem wtedy był pan Robert Papaj.
       Największe osiągnięcia: Moimi najważniejszymi osiągnięciami są: dwa złote medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorki młodszej i juniorki, awans z zespołem KSS Kielce do ekstraklasy,występy z młodzieżową kadrą polski w Mistrzostwach Europy i turniejach międzynarodowych, a aktualnie możliwość rozwoju swoich umiejętności w zespole ekstraklasy.
       Mecz, który szczególnie wspominam: To było 5-6 lat temu, mecz barażowy przeciwko AWF Gdańsk, kiedy awansowałyśmy z zespołem KSS Kielce do ekstraklasy.
       Występy z reprezentacją: Miałam wielki zaszczyt reprezentować nasz kraj grając w kadrze młodzieżowej, jednak nie pamiętam niestety ile występów i bramek zapisałam na swoim koncie.
       Najmocniejsza strona Startu: Wydaje mi się że szybka gra, skuteczne wyprowadzanie kontr i mocna obrona.
       Najlepsza polska zawodniczka: podziwiam Karolina Kudłacz.
       Ulubiona zawodniczka: Tu również wymienię Karolinę Kudłacz.
       Moja najmocniejsza strona na parkiecie: Mocny rzut z drugiej linii.
       Marzenie sportowe: Moim wielkim marzeniem jest zdobycie złotego medalu z zespołem Startu Elbląg. Wymarzonego klubu nie mam, uważam że nieważne gdzie, ale najważniejsze to otrzymać możliwość dalszego rozwoju i doskonalić swoje umiejętności.
       Sport w dzieciństwie: Od początku była to piłka ręczna.
       Gdybym nie została piłkarką: To zostałabym albo weterynarzem albo farmaceutką.
       Po zakończeniu kariery: Na pewno chciałabym znaleźć jakąś satysfakcjonująca mnie pracę i założyć rodzinę.
       Wykształcenie: W te wakacje obroniłam pracę inżynierską na PWSZ w Elblągu.
       Hobby: W wolnych chwilach lubię czytać książki, słuchać muzyki, a jeśli wolna chwila obejmuje dłuższy czas np. kilka dni zawsze staram się odwiedzić rodzinę i spędzić z nimi czas.
       Ksywka: Edzia bądź Szymek.
      

 


       Trenerzy o Edycie: Na tyle co znam polskie zawodniczki, to bym śmiało stwierdził, że ma jeden z najsilniejszych rzutów w lidze. Jeśli bramkarka nie ustawi się w tym rogu, gdzie Edyta rzuca, to praktycznie nie ma szans na odbicie. Zawodniczka ta dysponuje niesamowitą siłą, jest naszym mocnym punktem jeśli chodzi o rzuty z dziewięciu metrów - powiedział Antoni Parecki. - Może brzydko to zabrzmi, ale Edzia to taki typowy „wyrobnik”, to co ma zrobić, zrobi dobrze. Pracowita dziewczyna, z niesamowitą siłą rzutu, o czym mogły się przekonać bramkarki stojące między słupkami w drużynach przeciwnych. Poczyniła duże postępy w stosunku do poprzedniego roku. Jest to zawodniczka, z którą przyjemnie się pracuje. Stanowi dużą pomoc jeśli chodzi o tak zwany tył, czyli siłę rażenia z pozycji rozegrania - dodała Justyna Stelina.
      
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama