Grand Prix Elbląga w tenisie wystartowało po raz siódmy

Elbląg, Grand Prix Elbląga w tenisie wystartowało po raz siódmy

Prawie pół setki zawodników wystartowało w pierwszym turnieju VII edycji Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym. Przed nami kolejny ciekawie zapowiadający się sezon, a najlepszych tenisistów poznamy w kwietniu przyszłego roku, podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

Pierwszy w nowym sezonie turniej Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym rozegrany został w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Do inauguracyjnych zawodów zgłosiło się 47 zawodniczek i zawodników, którzy tradycyjnie rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Przed tenisistami jeszcze sześć turniejów klasyfikacyjnych, a mistrzów poszczególnych kategorii poznamy w kwietniu 2015 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.
       Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria wiekowa 45-64 lata, gdzie przy stole spotkało się piętnastu tenisistów. Z tego grona najlepiej poradził sobie Janusz Kriger. Wielokrotny już zwycięzca poszczególnych turniejów, w swoim pierwszym meczu ograł 3:0 Romualda Frycza. Nieco trudniejsze zadanie miał w kolejnym pojedynku, gdzie jego rywalem był Lech Brzeski. Mimo ciekawej i zaciętej walki rywal zdołał urwać tylko jednego seta i pojedynek zakończył się wygraną Krigera 3:1. Natomiast w meczu finałowym, po drugiej stronie stołu stanął Mirosław Sonnenfeld. I także tym razem mimo sporych chęci rywalowi udało się urwać tylko jednego seta, a cały mecz zakończył się wygraną Janusza Krigera 3:1.

Równie ciekawie przebiegała rywalizacja w kategorii wiekowej 20-44 lata. Tu o miano najlepszego gracza starło się dwunastu tenisistów. Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Wroniak, który w czterech rozegranych pojedynkach stracił zaledwie jednego seta. Walkę rozpoczął od wygranej 3:0 z Arturem Gromko. W drugim pojedynku z Wojciechem Dzierżko już tak łatwo nie było, ale mecz ostatecznie i tak na swoją korzyść rozstrzygnął Wroniak wygrywając 3:1. Kolejne dwa pojedynki, w tym mecz finałowy z Piotrem Iwickim, zakończyły się bez straty seta, a Bartosz Wroniak mógł tym samym zapisać na swoje konto pierwsze 40 punktów w klasyfikacji generalnej GP.
       Wśród najstarszych zawodników, czyli w kategorii powyżej 65 lat, przy stole oglądaliśmy czterech zawodników. I choć ostatecznie wygrał Tadeusz Piasecki, to całej czwórce należą się słowa uznania za świetną postawę i aktywność sportową mimo tak poważnego wieku. Zwycięzca tej kategorii wiekowej pokonał 3:0 Janusza Konerta, ograł 3:1 Ryszarda Marszałkowskiego, a w meczu decydującym okazał się lepszy od drugiego w klasyfikacji Sylwestra Glinieckiego, wygrywając 3:2.
       Słowa uznania należą się także trzem paniom, które gościliśmy na pierwszym w tym sezonie turnieju. Przedstawicielki płci pięknej rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła Elżbieta Moszczyńska, drugie miejsce zajęła Magdalena Stankiewicz, a trzecie Elżbieta Wardzyńska.
       Drugi turnieju z cyklu GP Elbląga rozegrany zostanie w sobotę, 8 listopada w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia od godz. 9.45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10.
       Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.