Granica zwiększa przewagę

Tylko jeden punkt zdobyli w 12. kolejce spotkań piłkarze nożni IV-ligowej Polonii Olimpii Elbląg. W meczu wyjazdowym elblążanie zremisowali z ligowym średniakiem Motorem Lubawa 1:1 (0:0).

Elblążanie, by myśleć w tym sezonie o awansie do III ligi, nie mogą tracić punktów z zespołami ze środka tabeli. A tak właśnie stało się w minioną niedzielę, kiedy to w meczu wyjazdowym podopieczni Adama Fedoruka zremisowali 1:1 z Motorem Lubawa. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył w 90 minucie dla gospodarzy Lipowski. W drugim ważnym meczu Granica Kętrzyn - lider tegorocznych rozgrywek - pokonała na własnym stadionie Stomil II Olsztyn 3:2.
     Przez pierwszy kwadrans gry meczu Motor - Polonia przewaga należała do gospodarzy. To oni częściej byli przy piłce, jednak nie potrafili skonstruować akcji, która mogłaby otworzyć drogę do bramki. Za każdym razem akcje Motoru kończyły się na poprawnie grającej obronie Polonii. Po 25. minutach za sprawą dobrze grającego Adama Fedoruka do głosu zaczęli dochodzić elblążanie. Osiągnęli nawet lekką przewagę optyczną jednak nie przyniosła ona bramki. Oba zespoły grały skutecznie tylko do pola karnego. Później, zarówno poloniści jak i gospodarze, nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony przeciwników. Tak więc przez pierwsze 45. min. żaden z zespołów nie stworzył pewnej sytuacji bramkowej i na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.
     Po zmianie stron przewaga gości narastała z minuty na minutę. Wreszcie napór elblążan przyniósł efekt. W 61. min. Darek Warecha zdecydował się na rajd lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, piłka minęła dwóch obrońców Motoru i trafiła do Rafała Lepki. Napastnik Poloni będąc na pełnym biegu uderzył piłkę z około 15 metrów i bramkarz gospodarzy musiał wyjąć ją z siatki. Po starcie bramki goście nie kwapili się, by zmienić niekorzystny rezultat, a elblążanie kontrolowali grę raz po raz oddalając piłkę od własnego pola karnego. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze znacznie jednak przycisnęli, spychając polonistów do obrony. Stworzyli nawet kilka groźnych sytuacji, jednak za każdym razem na posterunku byli obrońcy i bramkarz Polonii. Kiedy wydawało się, że piłkarze Adama Fedoruka wywiozą z Lubawy zwycięstwo, gospodarze przeprowadzili akcję rozpaczy. W 90. min. Lipowski strzałem z 25 metrów w samo okienko doprowadził do wyrównania. Zaraz po tym sędzia główny zakończył spotkanie. Mimo remisu elblążanie zachowali drugą pozycję w tabeli.

Motor Lubawa - Polonia Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
     0:1 - Lepka (61.), 1:1 - Lipowski (90.)

Polonia Olimpia grała w składzie: Hyz - Józefowski, Moneta, Sznaza, Gut, Warecha, Parszuto, Lubasiński, Fedoruk, Wiercioch, Lepka (80. Nadolny)

Komplet wyników 12. kolejki: Rolimpax Warfama Dobre Miasto - Błękitni Orneta 0:0, Motor Lubawa - Polonia Olimpia Elbląg 1:1, Płomień Znicz Biała Piska - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:0, Jeziorak Iława - Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto 0:1, Granica Kętrzyn - Stomil II Olsztyn 3:2, Zatoka Braniewo - Mrągowia Mrągowo 1:5, Start Nidzica - Czarni Małdyty 0:0, Victoria Bartoszyce - Mazur Pisz 2:1, Orlęta Rema Reszel - Olimpia Olsztynek 2:0