Grzegorz Brynda młodzieżowym mistrzem Polski (boks)

Elbląg, Grzegorz Brynda młodzieżowym mistrzem Polski (boks)

Dobra passa Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra Elbląg trwa. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie, które odbywały się w dniach 18-21 czerwca w Wałczu, złoty medal i mistrzowski tytuł wywalczył w kategorii wagowej 52 kg Grzegorz Brynda.

Na Mistrzostwa pojechało trzech zawodników Kontry, niestety dwóch z nich już w walkach ćwierćfinałowych trafiło na faworytów swojej kategorii wagowej i nie stanęło na podium. Arkadiusz Lubomski (49 kg) przegrał jednogłośnie z Dawidem Jagodzińskim (BSB Astoria Bydgoszcz), aktualnym mistrzem Polski seniorów, z którym przegrał wcześniej finałowy pojedynek na tegorocznych MP Seniorów. Andrzej Wasilewski (60 kg) od razu trafił na Mateusza Polskiego (Ra Karlino), aktualnego mistrza Polski seniorów, uczestnika Mistrzostw Europy 2013 i mimo bardzo dobrej postawy i uzyskanej przewagi w pierwszej rundzie pojedynku, nie sprostał doświadczeniu swojego rywala i przegrał tę walkę jednogłośnie.
       Nie zawiódł Grzegorz Brynda (52 kg), który w drodze po tytuł młodzieżowego mistrza Polski w ćwierćfinale wyeliminował przez TKO w III rundzie Adama Brasela (Skorpion Szczecin), a w półfinale wygrał jednogłośnie z Maciejem Jóźwikiem (PKS Gwardia Szczytno).
       W pojedynku finałowym zawodnik elbląskiej Kontry spotkał się z zawodnikiem z okręgu zachodniopomorskiego, gospodarza tej imprezy, Pawłem Nowakiem (Olimp Szczecin). W pierwszej rundzie zawodnik ze Szczecina niesiony okrzykami kibiców i licznie przybyłych klubowych kolegów stawiał opór atakom Bryndy i boksował ofensywnie. Sił i kondycji wystarczyło jednak Nowakowi tylko na jedno starcie, druga i trzecia runda pojedynku pokazały, że zawodnik Kontry nie przez przypadek wygrał ze swoim rywalem na tegorocznych mistrzostwach Polski seniorów w walce półfinałowej. Teraz również Grzegorz Brynda zyskiwał z minuty na minutę coraz większą przewagę. O zasłużonym zwycięstwie Bryndy zdecydowały kondycja, świetne przygotowanie techniczne oraz determinacja pięściarza.
       Grzegorz Brynda jest czwartym zawodnikiem UKS Kontra Elbląg, który zdobył mistrzowski tytuł na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Wcześniej triumfowali: dwukrotnie Michał Łoniewski (waga 75 kg), Paweł Grabowski (waga +91 kg) oraz Sandra Kruk (waga 57 kg).
       Walki podczas MMP w Wałczu obserwował trener kadry narodowej seniorów Hubert Migaczew, który za wysoki poziom sportowy oraz osiągnięty wynik powołał Grzegorza Bryndę do udziału w zawodach czterech reprezentacji: Francji, Polski, Ukrainy i Uzbekistanu w Paryżu w terminie 29 sierpnia – 1 września. Jednocześnie zawodnik Kontry będzie przygotowywał się z kadrą Polski seniorów do startu w Mistrzostwach Świata Elite, organizowanych w Ałma Acie (Kazachstan) w dniach 11-27 października.
       Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg zajął wysokie, piąte miejsce w punktacji klubowej MMP w Wałczu (na sklasyfikowane 44 kluby bokserskie).