UWAGA!

Hanza Elbląg druga w wirtualnym pucharze (aktualizacja)

 Elbląg, Hanza Elbląg druga w wirtualnym pucharze  (aktualizacja)

W sobotę wieczorem okazało się, kto wywalczył wirtualny Puchar Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Związki Piłki Nożnej. W internetowej rywalizacji wzięło udział ponad 120 drużyn, na placu boju pozostały dwie – Hanza Elbląg i Łączy nas Wel.

KKS Hanza Elbląg to klub kobiecej piłki nożnej, powstały w 2017 roku. Zawodniczki rywalizują głównie w futsalu, ale nie odpuszczają również gry na trawie (drużyna brała udział w trzecioligowych rozgrywkach kobiet). W czasie pandemii ani mecze ani też treningi nie mogą się odbywać, więc klub wziął udział w wirtualnej rywalizacji, którą wymyślił Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Na czym polega zabawa? 23 kwietnia do internetowej rywalizacji przystąpiły 122 kluby z województwa, ze wszystkich klas rozgrywkowych „grając” wirtualne mecze. Wygrywał ten, kto pod danym postem na temat meczu na stronie facebookowej W-MZPN zgromadził więcej „emotoikonów” od kibiców. Każde 50 głosów było liczone jako jedna bramka.

Hanza Elbląg wygrała wirtualnie kolejno z Olimpią Elbląg, Progresem Olsztyn, Stomiliankami Olsztyn, Agatem Jegłownik i po dogrywce pokonała KS Wrzesinę. W finale naprzeciw elblążanek stanął Łączy nas Wel. Rywalizacja na „emotikony” trwała do soboty, 9 maja do godz. 2. - Każdy lajk się liczy. Zaszliśmy tak daleko dzięki waszemu wsparciu, prosimy o jeszcze trochę – apelowała KKS Hanza Elbląg do mieszkańców o wsparcie. 

Głosowanie odbyło się na stronie facebookowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Aktualizacja: W finałowym wirtualnym pojedynku bardziej skuteczni okazali się kibice Łączy nas Wel, którzy dzięki większej licznie charakterystycznych emotikonek zapewnili zwycięstwo swojemu klubowi 38:27. 

 

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama