UWAGA!

Helena Pilejczyk z nagrodą fair play

 Elbląg, Na gali w Istambule.
Na gali w Istambule.

Helena Pilejczyk, Honorowy Obywatel Elbląga, brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Squaw Valley, została 26 stycznia uhonorowana nagrodą fair play, przyznaną przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. Wyróżnienie wręczono elblążance w Istambule.

Międzynarodowy Komitet Fair Play przyznał Pani Helenie to szczególne wyróżnienie za całokształt kariery sportowej, w której wyróżniała się sportowym duchem walki, a po zakończeniu oficjalnej przygody ze sportem - godnym życiem. Przypomnijmy, że laureatka nagrody przez wiele lat przekazywała jako trenerka tajniki łyżwiarstwa szybkiego młodym pokoleniom elblążan. Wróciła też na lodowe tory, startując z medalowym powodzeniem w barwach Polski na mistrzostwach świata weteranów. Zawsze otwarta na krzewienie idei olimpizmu, nigdy nie odmawiała uczestnictwa w masowych imprezach organizowanych przez Klub Olimpijczyka działający w Elblągu szczególnie aktywnie w byłym województwie elbląskim.
     Dzisiaj Helena Pilejczyk, ikona elbląskiego sportu, nadal towarzyszy ważnym wydarzeniom sportowym w mieście. Nagrodę fair play wręczono elblążance podczas oficjalnej gali z okazji stulecia ruchu czystej gry w Istambule. Serdecznie gratulujemy!
     

 

M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama