UWAGA!

Helena Pilejczyk zostanie wyróżniona w PKOl

Elbląg, Helena Pilejczyk.
Helena Pilejczyk.

Otrzymałam zaproszenie na galę w Polskim Komitecie Olimpijskim - poinformowała portEl pierwsza dama polskich panczenów Helena Pilejczyk. - Do zaproszenia dołączono wiadomość, że przyznano mi wyróżnienie indywidualne fair-play PKOl za rok 2007. Czuję się bardzo zaszczycona i dumna, że będę podczas gali reprezentowała Elbląg.

Helena Pilejczyk otrzyma wyróżnienie fair-play za całokształt kariery sportowej, bo wyróżniała się sportowym duchem walki w sporcie i godnym życiem po zakończeniu kariery sportowej. Tak uzasadnia przyznanie wyróżnienia elblążance kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
     Takie wyróżnienia otrzymali dotychczas m.in. Barbara Ślizowska-Konopka, która wraz z drużyną gimnastyczek zdobyła dla Polski jedyny dotąd brązowy medal olimpijski w tej dyscyplinie w Melbourne (1956) i Waldemar Marszałek, wielokrotny mistrz świata i Europy w sportach motorowodnych.
     Przypomnijmy, że Helena Pilejczyk, z zawodu nauczycielka, była czołową reprezentantką „elbląskiego zagłębia łyżwiarskiego”. Multimistrzyni i rekordzistka Polski, srebrna medalistka mistrzostw świata, w 1960 roku zdobyła brązowy medal olimpijski w amerykańskiej Dolinie Indianki. Po zakończeniu oficjalnej przygody ze sportem Helena Pilejczyk przekazywała jako trenerka swoją wiedzę o łyżwiarstwie szybkim młodym pokoleniom elblążan. Wróciła też na lód, godnie reprezentując Polskę na mistrzostwach świata weteranów, na których zdobywała tytuły mistrzowskie i medale. Dodajmy, że uchwałą Rady Miejskiej z 20 czerwca 2002 r. Helena Pilejczyk otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Elbląga.
     Uroczysta gala, podczas której Helena Pilejczyk otrzyma zaszczytne wyróżnienie, odbędzie się 25 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
     Serdecznie gratulujemy!
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama