UWAGA!

Historyczne zwycięstwo (podnoszenie ciężarów)

Udany weekend mają za sobą ciężarowcy UKS Rol-Car Elbląg. W rozegranych w naszym mieście zawodach zajęli drugie miejsce, natomiast w turnieju juniorów do lat 17 w Kwidzynie okazali się bezkonkurencyjni.

Na pomoście sali sportowej Atletikon rozegrany został VI Międzywojewódzki Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. W zawodach uczestniczyło jedenastu zawodników z trzech klubów; LKS Nadwiślanin Kwidzyn, GLKS Heros Srokowo oraz gospodarze UKS PC Rol-Car.
     Główne trofeum, puchar ufundowany przez prezydenta Elbląga, wywalczyła pierwszy raz w historii turnieju drużyna Herosa Srokowo, która uzyskała łącznie 887,4 pkt. Na drugim miejscu ze stratą ponad siedmiu punktów uplasowali się gospodarze imprezy UKS Rol-Car (878,0 pkt), a na trzecim - Nadwiślanin Kwidzyn (588,4 pkt).
     Najlepszy zawodnik każdej z drużyn (wg punktacji Sinclaira) otrzymał nagrody rzeczowe. I tak wśród elblążan najlepszym okazał się Piotr Och, który przy wadze ciała 67,9 kg za wynik 240 kg w dwuboju uzyskał 319,8 punktów. W pozostałych drużynach nagrody uzyskali: Dariusz Aniszczyk (Heros) z wynikiem 322,7 pkt i Tomasz Magierowski (Nadwiślanin) z wynikiem 258,5 pkt.
     Zespół UKS Rol-Car wystąpił w składzie: Piotr Och, Piotr Jakóbczak, Krzysztfo Rogoża i Norbert Matulka.
     - Nasi zawodnicy po raz pierwszy przed własną publicznością wystąpili już jako Uczniowski Klub Sportowy Podniszenia Ciężarów Rol-Car - wyjaśnia prezes klubu Stanisław Olszak. - Natomiast jeśli chodzi o samą imprezę to myślę, że była przygotowana bardzo dobrze zarówno pod względem organizacyjnym jak i technicznym.
     
     ***
     
     Tego samego dnia tyle, że w Kwidzynie rozegrany został turniej juniorów do 17 lat w podnoszeniu ciężarów o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna. Wśród zaproszonych drużyn wystartowali młodzi atleci UKS Rol-Car Elbląg. Nasi sztangiści w konfrontacji z ekipą Startu Grudziądz oraz drużyną gospodarzy Nadwiślaninem Kwidzyn okazali się bezsprzecznie najlepsi - tak w punktacji drużynowej, jak i indywidualnej, zdobywając za pierwsze miejsce okazały puchar Burmistrza Kwidzyna. Elblążanie, którzy zdobyli łącznie 744,0 punktów, wyprzedzili kolejno: Nadwiślanina Kwidzyn (681,8 pkt) oraz Start Grudziądz (500,1 pkt). Najlepszym zawodnikiem w elbląskiej drużynie, a zarazem całych zawodów okazał się Michał Meyer, który przy wadze ciała 83,5 kg za wynik w dwuboju 215,0 kg uzyskał 253,1 pkt. Elbląski zespół wystąpił w składzie: Adam Meyer, Robert Bartoszewski, Ryszard Dudzik, Karol Wyrzykowski.
     - Wyniki naszych sztangistów są bardzo dobrym prognostykiem przed finałami mistrzostw Polski do lat 17, które odbędą się w dniach 2-3 lipca w Biłgaraju - twierdzi prezes Olszak. - W najbliższym czasie do tych mistrzostw powinna nadejść weryfikacja z Polskiego Związku i mam nadzieję, że cała czwórka powinna zakwalifikować się do finałów. Warto jeszcze dodać, że zawody w Kwidzynie odbywały się na wolnym powietrzu, na stadionie wśród licznie zgromadzonej publiczności.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama