UWAGA!

Historyczny medal Daniela Mazurka (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Daniel Mazurek z elbląskiego „Vikinga” na mecie
Daniel Mazurek z elbląskiego „Vikinga” na mecie (fot. www.smartaps.com)

Na rozgrywanych w Danii Mistrzostwach Europy we wrotkarstwie szybkim, Daniel Mazurek z elbląskiego UKS „Viking”, zdobył pierwszy dla Polski medal. To historyczne wydarzenie, bowiem Polska po raz pierwszy uczestniczy w mistrzostwach starego kontynentu na ulicy.

Po wyścigach o europejskie trofea na torze w duńskim Slagelse, ponad 200 zawodniczek i zawodników z 17. krajów pojechało do miasta Nastved na drugą odsłonę mistrzostw, tym razem na ulicy. Środa była dniem odpoczynku i bilansowaniem zysków. Najszczęśliwsi w tych rachunkach byli Włosi, którzy na torze zdobyli 28. medali, w tym 12. złotych. Poza nimi z medali ciszyli się reprezentanci Niemiec, Belgii, Francji, Portugalii i Szwajcarii. Pozostałe reprezentacje, a wśród nich Polska, która zdecydowała się na debiut w mistrzostwach ulicznych, liczyły na takie trofea w Nastved.
     Czwartek, 10 lipca na zawsze pozostanie w pamięci Daniela Mazurka, wrotkarza z elbląskiego „Vikinga”. W wyścigu na 200 m Mazurek, wychowanek trenera Ryszarda Białkowskiego, wielokrotny Mistrz Polski, potwierdził swoją klasę. Elbląski wrotkarz po niesamowitej walce zdobył brązowy medal. Jest to pierwsze, a więc historyczne trofeum dla Polski w mistrzostwach Europy na ulicy. Wyścig zdominowali Włosi, bo pierwszy na celowniku mety był Marco Corelli w czasie 18,571 sek., drugi jego rodak Mirco Mezzalira z czasem 18,725 sek., a Daniel Mazurek uzyskał czas 19,265 sek. tocząc zacięty bój z Santeri Avousva z Finlandii, który był czwarty z czasem 19,505 sek. Ułamki sekundy zadecydowały o brązowym medalu elblążanina. W tym miejscu trzeba dodać, że znakomicie pobiegł Artur Kisielewski z „Vikinga” Elbląg meldując się na mecie na siódmym miejscu z czasem 19,896 sek. Te wyniki potwierdzają dobre przygotowanie do startu elblążan. Na dłuższych dystansach wystartuje w biało – czerwonych barwach Piotr Sowa z elbląskiego klubu „Orzeł”, a mistrzostwa zakończą się ulicznym maratonem w niedzielę.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama