Hokej. Wikingowie z brązem

Elbląg, Elbląska drużyna wparta przez zawodników z Kaliningradu zdobyła w Łodzi brązowy medal
Elbląska drużyna wparta przez zawodników z Kaliningradu zdobyła w Łodzi brązowy medal (fot. nadesłane)

Elbląska drużyna zajęła III miejsce w V Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie Kosyl Cup U-11.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, w tym drużyna MHC Martin ze Słowacji (w-ce mistrz Słowacji) oraz elbląscy Wikingowie wspierani zawodnikami drużyny Feniks z Kaliningradu. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Wikingom udało się wyjść ze swojej grupy na II miejscu dzięki zwycięstwu z HUKS Niedźwiadki Gdynia 11:1 oraz po udanym meczu z ŁKH Łódź, z którymi elbląscy hokeiści wygrali 13:3. Ostatecznie elbląscy Wikingowie walczyli o III miejsce z MKS Sokoły Toruń i wygrywając 11:3 zdobyli brązowy medal i puchar firmy Common.

Klasyfikacja drużyn na turnieju w Łodzi zakończyła się następująco:
       I miejsce JKH GKS Jastrzębie (mistrz Polski)
       II miejsce MHC Martin – Słowacja (w-ce mistrz Słowacji)
       III miejsce Wikingowie Elbląg / Feniks Kaliningrad
       IV miejsce MKS Sokoły Toruń
       V miejsce UHKS Mazowsze Warszawa
       VI miejsce UKS MOSM Polonia Bytom
       VII miejsce HUKS Niedźwiadki Gdynia
       VIII miejsce ŁKH Łódź

Wikingowie podziękowali na koniec swoim kolegom z Kaliningradu za wsparcie w tym trudnym i prestiżowym turnieju oraz trenerowi i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do udziału w tym przedsięwzięciu.
       Wszystkich miłośników hokeja na lodzie zapraszają natomiast na treningi, a szczegóły dostępne są na stronie www.wikingowie.nets.pl.

informacja nadesłana

• BRAWO. Młodzi hokeiści są tylko lodowisko pora poprawić. Ten bubel trzeba powiększyć taflę lodową i dobudować trybuny by widownia była w koło lodowiska. Miejsce jest by to zrobić. Zacznijmy poprawiać obiekty sportowe które zostały wybudowane bezmyślnie.
  • Brawo Władek :)
  • Nasze lodowisko w Elblągu jest pełno wymiarowe do gry w hokeja więc nie wiem co ty chcesz powiększyć. A jak się nie znasz to się nie wypowiadaj na temat hokeja. :)
    0
    0
    znawczyni(2011-11-29)
  • ZNAWCZYNI jedż na lodowisko ale prawdziwe i zobacz jak wyglądają trybuny i ile ich jest i jakie są wymiary tafli lodowej by można było rozgrywać normalne mecze hokeja. Przestań pisać głupoty bo się ośmieszasz.
  • aaa
  • zrobią wam trybuny i będą puste stały i tak nikt nie przyjdzie zapełnicie te co są to pogadamy
  • Akurat byłam już na paru lodowiskach w Polsce. A zapewniam cie że nasza tafla lodowiska ma odpowiednie wymiary 60m x 30m pełnowymiarowa tafla do gry w hokeja, z bandami hokejowymi.
    0
    0
  • A trybuny pomieszczą 600 osób na raz. .. .
    0
    0
    patient(2011-11-29)
  • Gratulacje dla dzieci !!! A malkontenci jak zwykle problem sobie znaleźli czy tafla wymiarowa czy miejsc leżących wystarczy, typowe podejście. .. .. To tak dla sprostowania tafla jest wymiarowa (brakuje tylko siatek za bramkami aby rozgrywać oficjalne mecze ) A i nie pamiętam aby kiedykolwiek miejsc siedzących zabrakło. (jak te dzieci kiedyś przyprowadzą do Elbląga dorosły hokej to może wtedy trzeba będzie pomyśle o rozbudowie obiektu )