I Warszawski Maraton Roller Cup

Elbląg, I Warszawski Maraton Roller Cup

W minioną niedzielę w Warszawie odbył się I Warszawski Maraton Roller Cup traktowany także jako VI finałowa edycja Długodystansowego Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim. W imprezie udział wzięli czołowi wrotkarze z kraju a wśród nich wrotkarze z UKS „Viking” Elbląg.

Areną zmagań wrotkarzy była uliczna trasa położona w dzielnicy Wilanów o łącznej długości 3230m.
       Impreza zgromadziła na starcie łącznie 150 zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych:
       • Kategoria MMJ - od 16 do 17 lat(rok ur. 1996-1997)
       • Kategoria MM1 - od 18 do 20 lat (rok ur. 1993-1995)
       • Kategoria MM2 - od 21 do 30 lat (rok ur. 1983-1992)
       • Kategoria MM3 - od 31 do 40 lat (rok ur. 1973-1982)
       • Kategoria MM4 - od 41 do 50 lat (rok ur. 1963-1972)
       • Kategoria MM5 - od 51 do 60 lat (rok ur. 1953-1962)
       • Kategoria MM6 - od 61 do 70 lat (rok ur. 1943-1952)
       • Kategoria MM7 - od 71 lat (rok ur. 1942 i starsi)
       Spośród elblążan najlepiej wypadł Marcin Bachanek, który w kategorii open, z czasem 1:12,31, zajął V miejsce, a w kategorii MMJ uplasował się na I miejscu Łukasz Mazurek z czasem 1:16,13 ukończył zawody odpowiednio na IX w klasyfikacji open i na I miejscu w kategorii MM1 a Mateusz Brydziński w klasyfikacji open był XII i zajął III miejsce w kategorii MM1 . Jego czas to 1:18,21.
       Zawody stały na wysokim poziomie, o czym mówią czasy zwycięzców:
       1. Chojnacki Bartosz Mapei –Ambra–BDC - 1:11:44
       2. Baran Wojciech Mapei –Ambra–BDC - 1:11:44
       3. Kustra Robert ZicoRacing.pl - 1:11:46
       Podsumowano także wszystkie sześć edycji Długodystansowego Pucharu Polski 2013.
       Klasyfikację generalną w kategorii open mężczyzn wygrał Bartosz Chojnacki ( 625 pkt.) przed klubowym kolegą Wojciechem Baranem ( 600 pkt.) (obaj Mapei –Ambra–BDC) i Pawłem Ciężkim z SWW Malta z Poznania( 480 pkt.). Na wysokim V miejscu sklasyfikowany został zawodnik UKS „Viking” Elbląg – Marcin Bachanek ( 365 pkt.). Jego klubowi koledzy, startując tylko w trzech edycjach, zajmowali również dobre miejsca: Łukasz Mazurek z dorobkiem 175 pkt. zajął 13. lokatę a Mateusz Brydziński uplasował się na 27. miejscu