UWAGA!

I znów najlepsi

Bardzo dobry występ zanotowali niepełnosprawni siatkarze Ataku Elbląg podczas II Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Polski rozgrywanego w Busku - Zdroju. Podopieczni grającego trenera Tomasza Woźnego pokonali wszystkich swoich przeciwników stosunkiem setów 3:0.

Z udziałem czterech zespołów dobył się w Busku - Zdroju II Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco. Obok elbląskiego ataku w zawodach startowały ekipy z Wrocławia, Kielc i Szczecina. Po raz kolejny wysoką formę pokazali reprezentanci Elbląga, którzy w tym roku poważnie myślą o wywalczeniu mistrzowskiego tytułu. Podopieczni Tomasza Woźnego pokonali wszystkie zespoły stosunkiem setów 3:0 i tym samym zapewnili sobie prawo startu w turnieju finałowym.
     - To, że udało nam się pokonać wszystkich przeciwników i zając pierwsze miejsce świadczyć może o tym jak bardzo poważnie myślimy o zdobyciu tytułu mistrzowskiego - powiedział Tomasz Woźny. - Teraz czeka nas trudna przeprawa w finale, w którym najbardziej obawiamy się zespołu z Poznania. Jak wiemy, gospodarzom pomagają nawet ściany, ale nie zamierzamy tanio sprzedać skóry. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli i Mistrzostwo Polski ponownie wróci do Elbląga.
     Przypomnijmy, że w I Turnieju Eliminacyjnym rozgrywanym w Jeleniej Górze nasi reprezentanci także odnieśli same zwycięstwa pokonując 3:0 ekipy z Poznania, Bolesławca, Katowic i Jeleniej Góry.
     Teraz naszych reprezentantów czeka walka w finale, który rozegrany zostanie we wrześniu w Poznaniu. Oprócz elblążan wystartują w nim zespoły z Poznania, Jelenie Góry i Wrocławia.
     Wcześniej zespół Ataku sprawdzi swoją formę podczas IV Międzynarodowego Turnieju Elbląg CUP, w którym wystartuje sześć zespołów. Zawody rozegrane zostaną w dniach 21-24 czerwca.
     - Jak sama nazwa wskazuje IV Elbląg Cup będzie turniejem międzynarodowym, gdyż na dzień dzisiejszy swoją obecność potwierdziły trzy zespoły z zagranicy - twierdzi Tomasz Woźny. - Dlatego już dziś zachęcam wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do odwiedzenia hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. Tam też zostanie rozegrany turniej, w którym nie powinno zabraknąć emocji.
     Zespół Ataku zagrał w składzie: Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski, Jan Maliszak, Andrzej Młynarczyk, Grzegorz Subocz, Łukasz Biedrzycki, Jacek Kozłowski, Michał Suliga, Krzysztof Wojtaszek, Janusz Florek i Krzysztof Bajewicz.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama