Igor Janik tuż za podium (szachy)

Elbląg, Igor Janik,
Igor Janik, fot. AD (arch. portEl.pl)

W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozgrywano przez 7 dni XIV edycję międzynarodowego turnieju szachowego - Memoriał Mieczysława Najdorfa. Elblążanin zajął 4. miejsce.

W tym roku w 4 grupach turniejowych rywalizowało ogółem 451 zawodników z 30 krajów, w tym (w grupie A) 31 arcymistrzów.
       W grupie B (ranking do 2200) na szachownicach zmierzyło się 153 uczestników z 19 krajów. Czołowe lokaty zajęli: 1. Marius Bielauskas, Litwa 2. Wojciech Reza, MKS Gryf Dębica 3. Karol Ulanowski, UKS Skoczek Tczew - p 7,5 pkt. z 9 rund 4. Igor Janik, KSz Start Elbląg - 7 pkt.
       To kolejny sukces naszego mistrza Polski do lat 14, który rozstawiony był z numerem 26 i w całym turnieju przegrał tylko jedną partię, a zremisował z Litwinem.
       Impreza ta była dla Igora jednym z etapów przygotowań do udziału we wrześniowych mistrzostwach świata juniorów w Durbanie (RPA).

KSz „Start” Elbląg

• Igor miał wygrane pozycje w partii przegranej i w tej ostatniej gdzie wygrana dawała pierwsze miejsce. Silny stres, upał i fakt że grał ze śliczna dziewczyną nie pozwoliły zrealizować ogromnej przewagi. Jest więc nad czym pracować. Praca raczej dla specjalisty z innej dziedziny niż szachy, bo w szachy grał super.