UWAGA!

Igor powalczy o tytuł Mistrza Europy i Świata (szachy)

 

Igor Janik ma 15 lat i pochodzi z Elbląga, już niebawem będzie reprezentował Polskę podczas na Mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji oraz na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Grecji. W tym roku Igor otrzymał także propozycję startu w drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18.

Igor Janik jest reprezentantem Kadry Narodowej Juniorów w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Od dwóch lat jest także w podstawowym składzie juniorów w rozgrywkach drużynowych na Mistrzostwach Europy do lat 16.
       Kiedy w ubiegłym roku elbląski szachista jechał na Mistrzostwa Świata do RPA pokładano w nim duże nadzieje. Jak się okazało młody szachista był w doskonałej formie, zajął bowiem 9. miejsce.
       Pasmo sukcesów, jakie osiągnął szachista w ostatnich dwóch latach umożliwiły mu rozwijanie swoich umiejętności w Młodzieżowej Akademii Szachowej skupiającej najlepszych juniorów do lat 20 w Polsce.

 


       W ubiegłym roku Igor uzyskał następujące wyniki sportowe:
       - Mistrzostwo Polski w szachach klasycznych (Spała);
       - Brązowy medal Mistrzostw Europy w szachach szybkich (Tallinn);
       - 9 miejsce podczas Mistrzostw Świata w szachach klasycznych (RPA)
       - 8 miejsce na Mistrzostwach Europy (Czarnogóra)
       Aktualnie Igor Janik został powołany do reprezentowana naszego kraju podczas Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Chorwacji oraz na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Grecji.
       W ubiegłą niedzielę szachista wygrał turniej Open, a tym samym klasyfikację juniorską o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga.
       Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wilk objął oficjalny patronat nad występem Elblążanina podczas Mistrzostw Świata i Europy.
       - Cieszę się, że wśród młodego pokolenia mamy takie talenty, dlatego należy je pielęgnować i wspierać bo takie też jest zadanie samorządu. Igor był doceniany przez władze miasta od kilku lat, w ubiegłym roku, kiedy byłem Prezydentem Miasta udzieliłem mu wsparcia finansowego, które umożliwiło mu wyjazd na Mistrzostwa Świata do RPA – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wilk. W tym roku także prowadziłem rozmowy z władzami miasta w sprawie wsparcia finansowego dla Igora przed Mistrzostwami Europy, przekonywałem, że środki powinny się znaleźć i tak też się stało. Chciałbym też zaapelować do elbląskich przedsiębiorców by także sprali ten projekt. Start naszego reprezentanta w turniejach najwyższej ragi to świetna promocja nie tylko miasta ale także potencjalnego sponsora – zachęca Jerzy Wilk.
      

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super sprawa! Polecam granie w szachy,jak widać dają wiele możliwości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Szerer(2015-07-03)
 • życzę ci wielu sukcesów w twojej dalszej karierze szachowej :) I trzymam za Ciebie kciuki. To wspaniale ze w Polsce są tak uzdolnione osoby.
 • Miałem to szczęście, że pracowałem z Igorem nad szachami na początku jego "drogi szachowej". Pamiętam jego pytania -a kiedy przyjdzie mama?Pracowaliśmy codziennie po parę godzin i mimo pytań o mamę zawsze był chętny do nauki. Wiedziałem i widziałem Igora na szczytach. Teraz mam kolejnych tak wspaniałych uczniów jak Igor i w podobnym wieku. Dobrze, że jest dobry klimat i zrozumienie /jak czytam/ u ważnych osób w naszym mieście.
 • Igor to wybitny i utalentowany sportowiec. Od wielu lat obserwujemy jego ciężką pracę. Codzienne treningi i regularne wyjazdy na mistrzostwa pochłaniają dużo czasu i nakładów finansowych. Mamy nadzieje, że niebawem władze naszego miasta przejrzą na oczy i przejmą odpowiedzialność za patronat nad sportowcem, który godnie reprezentuje Elbląg i Polskę na całym świecie. Czy jedynie Pan Jerzy Wilk jest w stanie wychwytywać takie perły?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  GabrielRuciński(2015-07-03)
 • pielęgnować, sponsorować i chwalić się na cały świat. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  oliana(2015-07-04)
 • Właśnie takich młodych ludzi należy wspierać. Gratulacje dla Igora i szacun dla postawy Pana Wilka!
 • Od kiedy szachy to sport ?
 • Od zawsze! może to dziwnie ale szachy to sport a taniec już niestety nie.
 • "by także sprali ten projekt" -uważam, iż należy spralić he he
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  pionek(2015-07-06)
 • Do komentarza: "czy szachy to sport" dodam, że jest dyscypliną sportową. Wypowiadając się na temat dyscypliny sportowej jaką są niewątpliwie szachy, należałoby najpierw zasięgnąć wiedzy merytorycznej, Szachy wchodzą do szkół jako obowiązkowy przedmiot, tym bardziej powinno się wspierać takie osoby utalentowane i pracowite jak Igor. Miasto i województwo powinno dbać o niego! W województwie pomorskim jest tylko jeden taki wybitny zawodnik i wiem, że zarówno PWZSzach, powiat, w którym mieszka oraz inne instytucje robią wszystko, aby czuł się doceniany. Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Szachistka i mama szachistki z (2015-07-06)
 • To wstyd żeby trzeba było prosić o wsparcie. TO SIĘ CHŁOPAKOWI NALEŻY !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Zołzi(2015-07-07)
 • Elbląg to prawie jak wieś to cud, że z takiego miasteczka wybił się tak utalentowany zawodnik który rywalizuje z wieloma zawodnikami którzy posiadają wysokie zaplecze finansowe z Samorządow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Jolanta-trener(2015-07-07)
Reklama