Igor wicemistrzem Polski (szachy)

W ramach rozgrywanej w Solinie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o mistrzostwo Polski juniorów do lat 12 rywalizowało 46 szachistów w wieku 11 – 12 lat ze wszystkich województw. Elblążanin, Igor Janik, zajął drugie miejsce.

Zawody trwały siedem dni i zakończyły się zwycięstwem Kamila Kozioła (MKSz Rybnik), który w 9 rundach uzyskał 8 punktów - bez porażki. Doskonale spisał się Igor Janik (Start Elbląg), zdobywając 6,5 pkt. i tytuł wicemistrza Polski. Igor przegrał tylko 1 partię w całym turnieju, a zremisował z pozostałymi medalistami. Brązowy medal wywalczył Kacper Grela (Polonia Wrocław).
       Należy podkreślić, że nasz zawodnik zakwalifikował się do kadry narodowej juniorów oraz do reprezentacji na mistrzostwa Europy w Pradze, które odbędą się w sierpniu tego roku.

Nowi mistrzowie Elbląga

W okresie od 1 marca do 19 kwietnia w Klubie Olimpijczyka rozgrywany był finałowy turniej Mistrzostw Elbląga w szachach klasycznych, z udziałem 15 czołowych zawodników naszego miasta. Nikt nie obronił tytułu. Nowym mistrzem Elbląga w kategorii seniorów został
       Zbigniew Siwoń (Start), który w 9 grach uzyskał 6,5 pkt. i wyprzedził o pół punktu trzech rywali: Wojciecha Kiejdo (Diagonala), Radosława Gniado (Start) i Tomasza Redlickiego (Diagonala).
       Zbigniew Siwoń powtórzył sukces sprzed 4 lat. Tytuł mistrzowski wśród weteranów wywalczył Wojciech Kiejdo, a rywalizację juniorów wygrała 8-letnia Lidia Czarnecka (Start), która w miniony weekend wygrała też jedną z grup Festiwalu Szachowego UKS „Korona” w Gdańsku, uzyskując 6,5 pkt. w 7 rundach oraz normę na II kategorię szachową. Lidka to kolejny duży elbląski talent szachowy.

Sukcesy w Olsztynie
       Aż 102 szachistów wzięło udział w rozegranym w olsztyńskim SDK „Akces” turnieju szachów szybkich o Grand Prix Warmii i Mazur. Zwyciężyli faworyci: Krzysztof Budrewicz (AZS UWM Olsztyn) - 8 pkt. z 9 rund przed Pawłem Szkapenko (Kaliningrad - Rosja) i Jakubem Malczykiem (UKS 30 Olsztyn) - po 7,5 pkt. Jednak w ścisłej czołówce uplasowali się dwaj elblążanie: czwarty był Piotr Bieluszewski (niezrzeszony), a szósty Zbigniew Siwoń (Start) - obaj zdobyli po 7 pkt.
       Ponadto klasyfikację weteranów wygrał Bogdan Siwoń z dorobkiem 6 pkt.