UWAGA!

II Edycja Turnieju „Grand Prix” w boksie

 
Elbląg, II Edycja Turnieju „Grand Prix” w boksie

W miniony czwartek 14 lutego rozpoczęły się zmagania w drugim bokserskim turnieju z cyklu Grand Prix. Wsród pięściarzy nie zabrakło zawodników z UKS „Kontra” Elbląg.

Tym razem najlepsi polscy amatorzy zawitali do Gdańska i w hali przy ulicy Kołobrzeskiej toczyli boje, zbierając punkty do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Do organizatorów zgłosiło się aż 187 zawodników z 60 klubów. Licznie zgromadzeni kibice w dniach 14-17 lutego mieli przyjemność obejrzenia jedenastu triumfatorów pierwszego GP. Największa rywalizacja miała miejsce w dywizjach półśredniej i półciężkiej – w tych wagach zgłoszono po 28 zawodników .
       Wśród pięściarzy nie zabrakło zawodników z UKS „Kontra” Elbląg. Najlepiej w gdańskiej edycji „Grand Prix” zaprezentował się Arkadiusz Lubomski ( waga 49 kg), który stoczył w drodze do finału dwa pojedynki: w walce ćwierćfinałowej pokonał jednogłośnie na punkty 3:0 Daniela Tarkę (KSW „Tygrys” Elbląg), a w walce półfinałowej nie dał szans zawodnikowi z Klubu „Bukowina” Wałcz Adamowi Walasowi, zwyciężając w II rundzie przez AB.
       W pojedynku finałowym natomiast uległ stosunkiem punktów 2:1 faworytowi tej kategorii wagowej Dawidowi Jagodzińskiemu z „Hetmana” Białystok, tym samym plasując się na drugim miejscu tego „Grand Prix” w swojej kategorii wagowej.
       Arkadiusz Lubomski ma już zapewniony start w Mistrzostwach Polski Seniorów, podobnie jak Grzegorz Brynda (52 kg) , natomiast Andrzej Wasilewski (60 kg) oraz Michał Łoniewski (81 kg) muszą jeszcze rywalizować o start w prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Polski w trzeciej edycji Turnieju „Grand Prix we Wrocławiu na przełomie lutego i marca.
       Przypomnijmy, że od tego roku prawo startu w tego typu imprezach ma po ośmiu zawodników w każdej kategorii wagowej. Tym trudniej o kwalifikację, gdyż w kategoriach wagowych Wasilewskiego i Łoniewskiego jest wyjątkowo duża ilość zawodników.
      
Marek Siejk, UKS „Kontra” Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama