UWAGA!

II LO mistrzem województwa (siatkówka)

 Elbląg, II LO mistrzem województwa (siatkówka)
fot. nadesłana

Tegoroczna edycja siatkarskiej licealiady przyniosła II Liceum Ogólnokształcącemu kolejny ogromny sukces. To już 4. tytuł mistrzyń województwa na przestrzeni ostatnich 5 lat, ale tym razem, droga do finału była nieco bardziej wyboista.

We wtorek (14 kwietnia) drużyna II LO musiała walczyć w olsztyńskich barażach o awans do ścisłej czołówki. Na szczęście udało się osiągnąć ów cel bez najmniejszego problemu. Nasze siatkarki pewnie pokonały zespoły z Olsztyna i Ełku po 2:0 i tym samym znalazły się w czołowej trójce tegorocznej edycji siatkarskiej licealiady. Dzień później (15 kwietnia) w Szczytnie miały miejsce rozgrywki finałowe. W naszym pierwszym spotkaniu po przeciwnej stronie siatki stanął zespół gospodyń. Mecz nie należał to zbyt emocjonujących, bowiem nasza ekipa dominowała w każdym elemencie gry. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik aż 11:0! Wobec braku oporu ze strony przeciwniczek mecz zakończył się rezultatem 2:0 (25:10, 25:10). Od złota dzieliło nas już tylko jedno spotkanie. Drużyna olsztyńskiego IV LO postawiła poprzeczkę wysoko, ale nie na tyle, by nam zagrozić. Mimo ze gra była zacięta, nasze II LO od początku do końca kontrolowało boiskową sytuację. Świetna gra zaowocowała kolejna wygraną w stosunku 2:0 (25:14, 25:18) i wobec tego zwycięstwem w całym turnieju. Jedna z naszych siatkarek, Daria Pik, została uhonorowana statuetką dla najlepszej zawodniczki. Ponad to, cała drużyna odebrała pamiątkowe złote medale oraz puchar, który już niedługo stanie na półce tuż obok innych siatkarskich trofeów zdobytych przez naszą szkołę w swojej 70-letniej historii.
       Zwycięstwo w wojewódzkiej rywalizacji otwiera przed nami drzwi do zawodów ogólnopolskich, w których mamy nadzieję walczyć o jak najwyższe laury!
       Skład zespołu: Weronika Wołodko, Daria Pik, Dominika Tomaszewska, Aleksandra Szczygłowska, Karolina Kaczmarczyk, Julia Dunajska, Dominika Dziczek, Aleksandra Wójcicka, Izabela Giecewicz, Milena Figielska, Kinga Kania.
       Opiekunowie: Jolanta Jaroszewicz-Kulas oraz Wojciech Samulewski.
      
      
      
Dominika Tomaszewska, uczennica II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama