UWAGA!

III liga nadal w próżni

 Elbląg, Concordia Elbląg (w czarnych koszulkach) i Sokół Ostróda czekają na decyzję w sprawie wznowienia rozgrywek
Concordia Elbląg (w czarnych koszulkach) i Sokół Ostróda czekają na decyzję w sprawie wznowienia rozgrywek (fot. arch. portEl.pl)

18 maja Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję, co dalej z obecnym sezonem w grupie pierwszej III ligi. To efekt dzisiejszej decyzji zarządu PZPN, który losy rozgrywek na czwartym szczeblu zostawił w rękach związku wojewódzkiego prowadzącego rozgrywki.

III liga jest jedynym szczeblem rozgrywkowym, w którym jeszcze nie ustalono, co robić z trwającym sezonem. Przypomnijmy: ligi centralne (Ekstraklasa, I i II liga) wznowią rozgrywki, ligi od IV w dół zakończyły sezon. Decyzja co do III ligi miała zapaść na dzisiejszym zebraniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Miała, ale nie zapadła, bo... PZPN scedował decyzję na związki wojewódzkie. Rozgrywki grupy pierwszej III ligi (gdzie występuje elbląska Concordia) w tym sezonie prowadzi Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej.

- 18 maja odbędzie zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i wtedy podejmiemy decyzję, co dalej z rozgrywkami w tym sezonie – mówił Marek Łukiewski, prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W grupie pierwszej III ligi poważne wątpliwości panują co do tego, kto powinien awansować. Obecnie na pierwszym (premiowanym awansem) miejscu jest Sokół Ostróda. Punkt mniej mają rezerwy Legii Warszawa, która zajmują drugą pozycję. Problem w tym, że... oba zespoły ze sobą jeszcze nie grały. Jesienny mecz tych drużyn nie odbył się z powodu powołania legionistów do reprezentacji Polski. Wg planu został miał zostać rozegrany 1 kwietnia, ale też został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Elbląska Concordia zajmuje 9. miejsce w tabeli.

- Może być trudno dograć III ligę do końca. Podstawowym problemem jest fakt, że piłkarze w III lidze w większości pracują zawodowo. W przypadku gry w środy drużyny mogą mieć problemy z zawodnikami. Jeżeli chodzi o Concordię, to poczekamy na decyzję związku wojewódzkiego. Jeżeli trzeba będzie grać, to będziemy grać – powiedział Mirosław Pelc, prezes Concordii Elbląg.

W przyszłym sezonie rozgrywki III ligi też prowadzić będą odpowiednie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama