UWAGA!

Inauguracja z „pożarem” w tle

Elbląg, Inauguracja z „pożarem” w tle
(fot. PS)

W hali sportowej Centrum Sportu i Biznesu zainaugurowano wczoraj IV Ogólnopolską Gimnazjadę w grach zespołowych. Okazałej uroczystości otwarcia imprezy towarzyszyły prezentacja uczestników, ceremoniał olimpijski, występ grupy tanecznej z „Promyka” i… alarm przeciwpożarowy.

W paradzie poprzedzającej oficjalne otwarcie krajowych finałów w piłce ręcznej i piłce siatkowej wystąpiły 64 drużyny i ok. 1300 uczestników ze wszystkich województw. Witali ich z trybun hali licznie przybyli elbląscy gimnazjaliści. Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga oficjalnie otworzył krajową Gimnazjadę, a wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Adam Szymczak przekazał wszystkim młodym sportowcom życzenia jak największych sukcesów na arenach gościnnego Elbląga. Odczytano „Apel Olimpijski”, ślubowanie złożyli zawodnicy i sędziowie, zapłonął znicz olimpijski.
     W czasie wyprowadzania sportowych ekip na trybuny hali dym z płonącego znicza spowodował alarm pożarowy. Wyłączona została energia elektryczna, a spokojny, kobiecy głos płynący z głośników apelował o pozostanie na miejscach i oczekiwanie na polecenia. Zgromadzeni w hali ucichli, stłumiono ogień w olimpijskim zniczu, a po chwili spiker prowadzący inaugurację wyjaśnił powody komunikatu. Tak, nieoczekiwanie, sprawdzony został praktycznie system bezpieczeństwa przeciwpożarowego w największej hali sportowej Elbląga.
     

 


     Atmosferę „zagrożenia” rozwiał występ grupy tanecznej „Blef” z Centrum Tańca „Promyk”, która zaprezentowała taniec w dynamicznych rytmach.
     Najlepsze w województwach gimnazjalne drużyny siatkarek i siatkarzy oraz piłkarek i piłkarzy ręcznych rozpoczęły sportową rywalizację o krajowy prymat w dziewięciu halach sportowych Elbląga. Zwycięskie teamy poznamy w niedzielę.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • elblag - dziewczyny = dno elblag- chłopacy = zwyciestwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niewzane(2008-06-15)
 • Brawo chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Elblągu - mamy 3 miejsce. Dziękujemy Wam i trenerowi p. Grzegorzowi Czapli. Pytanie - gdzie były nasze media? Jak zwykle plama. Nikt oprócz rodzin i najbliższych znajomych nie wiedział o rozgrywkach! Brak kibiców! A Tak mało brakowało do zajęcia 1 lub 2 miejsca. Pokonaliśmy zeszłorocznych mistrzów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowana(2008-06-15)
Reklama