UWAGA!

Integracyjnie ATAK-ują już 10 lat

Elbląg, Aneta Woźna, kierownik IKS „Atak”.
Aneta Woźna, kierownik IKS „Atak”.

Zaczęło się w 1998 roku od założenia sekcji siatkówki na siedząco dla osób niepełnosprawnych - wspomina Aneta Woźna, kierownik Integracyjnego Klubu Sportowego Atak w Elblągu. - Potem powstał IKS „Atak” i ani się obejrzeliśmy, a już stuknęło nam 10 lat.

- Obecnie jesteśmy największą sportową organizacją dla osób niepełnosprawnych ruchowo na Warmii i Mazurach i jedną z najbardziej prężnych organizacyjnie w kraju - podkreśla Aneta Woźna. - W naszych integracyjnych strukturach działają sekcje amatorów w kobiecej i męskiej siatkówce, a obok nich sekcje osób niepełnosprawnych - siatkówki na stojąco i siedząco, pływacka, lekkoatletyczna, strzelecka, rugby na wózkach, podnoszenia ciężarów i pierwsza w Polsce hokejowa drużyna na sledgach niepełnosprawnych. Formą rehabilitacji przez sport obejmujemy dzieci, młodzież i dorosłych, a dopingiem do takich zajęć są wyniki, jakie nasi zawodnicy osiągają na zawodach regionalnych, mistrzowskich w kraju i zagranicą. Tylko w tym roku na mistrzostwach Polski lekkoatleci zdobyli 6 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali, pływacy 8 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe medale, ciężarowcy srebrny i brązowy medal. W konkurencjach drużynowych cieszymy się z wicemistrzostwa kraju w siatkówce na siedząco, mistrzostwa Polski w siatkówce na stojąco, pierwszego miejsca w turnieju plażowej piłki siatkowej na stojąco na turnieju w Kolonii (Niemcy), 4. miejsca naszej drużyny, która jest równocześnie reprezentacją Polski, na mistrzostwach świata grupy „B” w Bostonie w USA. To tylko te najważniejsze osiągnięcia naszych sportowców, a jeszcze trzeba dodać organizację przez nasz klub w Elblągu imprez o randze wydarzeń międzynarodowych i krajowych w sporcie osób niepełnosprawnych. Był to między innymi Puchar Europy w siatkówce na siedząco, międzynarodowe turnieje siatkówki „Elbląg Cup” czy finały krajowych mistrzostw siatkarskich. Nasze działania zdobyły uznanie samorządowych władz miasta i województwa, dobre opinie o naszej pracy w krajowych władzach sportu niepełnosprawnych i w Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych. Chlubimy się nagrodą prezydenta Elbląga za całokształt działań, jaką otrzymaliśmy w roku 2003. Nie zwalniamy tempa w naszej pracy, zabiegając o kształtowanie sportowych pasji u osób niesprawnych ruchowo, wszystko z myślą o ich jak najlepszej rehabilitacji. Jubileuszowe obchody odbędą się w sportowej atmosferze, połączymy je bowiem z III Międzynarodowym Turniejem Hokeja na Slegach, który będziemy organizowali w Elblągu w dniach 12-14 grudnia w hali lodowiska przy ul. Karowej. Już dzisiaj na te ciekawe zawody zapraszam elblążan. Na wszystkie, nie tylko sportowe atrakcje, jakie przygotowujemy w tych dniach, wstęp będzie wolny - zapewnia Aneta Woźna, kierownik IKS „Atak”.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Mam pytanie. Czy "Państwo"małżeństwo utrzymujecie się z fundacji?
  • Mam odpowiedź!!! Nic prostszego dociekliwy internauto, załóż konkurencyjne stowarzyszenie a przekonasz się ile determinacji wymaga prowadzenie takiego klubu uprawiającego tyle dyscyplin sportowych w gąszczu obecnych przepisów. Zadając takie bezmyślne pytanie robisz krzywdę nie Anecie i Tomkowi, ale wszystkim sprawnym inaczej, którzy dzięki ich zaangażowaniu, kosztem rodziny, pozwolili wielu niepełnosprawnym wyjść z czterech ścian mieszkania i uwierzyć że można żyć po prostu normalnie. Patrząc z boku, bo jestem tylko sympatykiem tego klubu, jest to jedna wielka rodzina nie tylko sportowców. Czy tego im zazdrościsz? Jeśli jesteś taki ciekawy to się podpisz z imienia i nazwiska.
Reklama