Interregionalny Turniej Par

Elbląg, Interregionalny Turniej Par

W miniony poniedziałek (28 marca) w Kawiarni "U Aktorów" w Elblągu odbył się trzeci Interregionalny Turniej Par z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 2022. W zawodach startowało 24 zawodników z Elbląga i okolic.

Znakomitą formę zaprezentował duet Marek Lichocki - Janusz Tchórzewski z Elbląga, kończąc z wynikiem 73,60 impów. Duet wyprzedził pary: Andrzej Fronczak - Ireneusz Iwanow - 17,80 impów, i Mieczysław Szałachowski (Frombork) - Roman Badysiak (Elbląg) -15,60 impów.

W kategorii par mikstowych zwyciężyła para Anna Dworakowska - Marek Czapliński (Elbląg). Kolejne miejsca zajęli: Regina Wołek - Andrzej Szyc (Elbląg) oraz Iwona Smilgin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne).

W finale startowało 12 duetów. Zawody sędziował międzynarodowy arcymistrz Bogusław Gierulski, licencjonowany sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego

Po zakończeniu zawodów wyniki turnieju przesłane zostały drogą elektroniczną do Polskiego Związku Brydża Sportowego z siedzibą w Warszawie. Komisja Centralna dokona podsumowania wyników z wszystkich regionów Polski i opracuje ogólnopolski ranking, na którym nie zabraknie zawodników elbląskiego turnieju.