UWAGA!

Jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Polski (siatkówka na siedząco)

 
Elbląg, Jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Polski (siatkówka na siedząco)
fot. Anna Dembińska

Po Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, Elbląg ponownie jest gospodarzem siatkarskiej imprezy. Od piątku do soboty w hali CSB trwa turniej pod nazwą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, w których rywalizują kobiety i mężczyźni. Zobacz więcej zdjęć.

Od kilkunastu lat w czerwcu w naszym mieście odbywała się siatkarska impreza o nazwie Elbląg Cup. Mistrzostwa Świata uniemożliwiły zorganizowanie tej imprezy również w tym roku, dlatego IKS Atak postanowił pozyskać fundusze z PFRON i zaprosić do Elbląga kilka drużyn, które chciałyby się ze sobą zmierzyć. Termin imprezy nie jest przypadkowy. Za niespełna miesiąc w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Polski i elbląskie mistrzostwa mają pomoc m.in Integracyjnemu Klubowi Sportowemu Atak lepiej się przygotować do tego wydarzenia. - Nie chcieliśmy już naciskać władz miasta, by wspomogły nas przy organizacji tej imprezy, bo duże wsparcie uzyskaliśmy podczas Mistrzostw Świata - powiedziała Aneta Rękas-Woźna. - Teraz sami daliśmy sobie radę. Chcieliśmy potrenować i lepiej przygotować się do Mistrzostw Polski. Rosjanom bardzo podobało się w Elblągu i zapowiedzieli, że jak zorganizujemy kolejna imprezę to przylecą. Podobnie Kazachstan - dodała dyrektor elbląskiego klubu.
       W turnieju bierze udział osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy, w tym dwie spoza Polski. Pierwszego dnia miało miejsce oficjalne otwarcie oraz rozegrano sześć spotkań. Zaprezentowano również sekcję judoków. W sobotę kolejne zmagania. Wstęp na mecze jest wolny.
      
       9.30 Start Wrocław - Polska B (drużyna Kobiet)
       11.30 Kazachstan AKTAU - Polska B (drużyna Kobiet)
       12.45 Start Wrocław - IKS ATAK Elbląg II
       14.00 Kazachstan AKTAU - IKS ATAK Elbląg II
       15.15 Kazachstan AKTAU - START Wrocław
       16.30 IKS ATAK Elbląg II - Polska B (Drużyna Kobiet)
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama