Jedno zwycięstwo od III ligi

Elbląg, Jedno zwycięstwo od III ligi

Już tylko trzech punktów brakuje Concordii Elbląg, aby przypieczętować awans do III ligi. Wczoraj (21 maja) pomarańczowo – czarni odnieśli kolejne zwycięstwo w IV lidze.

Z powodu urazu w drużynie Concordii nie mógł wystąpić Joao Augusto. Brak Brazylijczyka nie przeszkodził pomarańczowo – czarnym w odniesieniu kolejnego zwycięstwa na drodze do III ligi. Jeziorak – trzecia drużyna IV ligi nie miał zamiaru się bronić. Goście śmiało atakowali, jednak w pierwszej części spotkania nie udało im się pokonać strzegącego bramki Concordii Volodymyra Melnychenki.

Ta sztuka dwukrotnie udała się gospodarzom. W 32. minucie Łukasz Kopka otrzymał podanie od Szymona Drewka. Po strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Jezioraka. W ostatnich minutach pierwszej połowy wynik podwyższył Mateusz Szmydt, który wyszedł „sam na sam” z bramkarzem Jezioraka Kacprem Włodarczykiem po podaniu Szymona Drewka.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście. Kontaktowa bramka Tomasza Wacławskiego mogła sugerować, że goście powalczą chociaż o punkt. Kilka minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Szmydt. Pomocnik gospodarzy znów znalazł się „sam na sam” z bramkarzem po podaniu Patryka Wieliczko. Wynik spotkania ustalił Mariusz Pelc w 70. minucie, kiedy po podaniu Łukasza Kopki strzałem z pola karnego pokonał Kacpra Włodarczyka.

Na trzy kolejki przed końcem elblążanie mają 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Huraganem Morąg. Jeżeli w następnej kolejce na własnym boisku wygrają z DKS Dobre Miasto zapewnią sobie awans do III ligi.

Concordia Elbląg – Jeziorak Iława 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Kopka (32. min.), 2:0 – Szmydt (43. min.), 2:1 – Wacławski (51. min.), 3:1 – Szmydt (58. min.), 4:1 – M. Pelc (70. min.)

Concordia: Melnychenko (86' Ignaciuk) – Lewandowski, Barros, Szawara, Bukacki, Drewek, Kopka, Łęcki (64' Rudziński), Szmydt, Wieliczko (79' Kucharzewski), M. Pelc (74' Skierkowski)