Joanna Jaworska z Pucharem Polski (judo)

Elbląg, Joanna Jaworska na najwyższym stopniu podium we Wrocławiu.
Joanna Jaworska na najwyższym stopniu podium we Wrocławiu.

We Wrocławiu przez dwa dni w finałowym turnieju Pucharu Polski Juniorów w Judo o to trofeum rywalizowała krajowa czołówka. Znakomicie walczyła elbląska judoczka Joanna Jaworska z MKS Truso, która w kategorii wagowej +78 kg zajęła pierwsze miejsce.

Joanna Jaworska nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rywalkom, wygrywając w efektownym stylu cztery walki w drodze do najwyższego miejsca na podium. Do rywalizacji w kategorii wagowej +78 kg stanęło 11 judoczek wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Jaworska kolejno pokonała Nicolę Kuczko z Polonii Rybnik, Katarzynę Łobodę z Gwardii Bielsko Biała, Monikę Bank z Gwardii Opole i w finale Aleksandrę Papaj z UKS Judo Wolbrom.
     Klubowa koleżanka Jaworskiej Aurelia Iwanow rywalizowała z 18 zawodniczkami w kategorii 52 kg. Po przegranym pierwszym pojedynku z Klaudią Kurzej z AKS Strzegom próbowała sił w repesażach, lecz uległa Agnieszce Mandyce z MOSiR-u Mysłowice i zakończyła udział w turnieju.
     Z czwórki elbląskich juniorów najlepiej zaprezentował się w wadze -55 kg Jakub Płocheć z MKS Truso. W pierwszym pojedynku pokonał Krzysztofa Natkańca z UKS Judo Wolbrom, a w kolejnym przegrał z Michałem Piotrkowskim z ŁPKS Gwardii Łódź. Walcząc w repesażach, wygrał walkę z Łukaszem Zienkiewiczem z MKS Juvenii Wrocław, a następnie przegrał z Konradem Feligą z UKS Siódemka Sochaczew, ale w końcowej klasyfikacji zajął punktowane 7. miejsce.
     Więcej oczekiwano po starcie elbląskich zawodników w kategorii 81 kg. Na pierwszych walkach udział w turnieju zakończyli juniorzy UKS Tomita z Elbląga: Piotr Kokoszka, przegrywając z Igorem Dzierżanowskim z UKJ-AON Warszawa, i Lubomir Adamiak, ulegając Rafałowi Rissowi z MOSiR-u Mysłowice. Zawodnik MKS Truso Tomasz Gadaj w pierwszym pojedynku pokonał Patryka Ciechomskiego z Jutrzenki Płock, a po przegranej walce z Robertem Lindertem z KS Judo Czechowice Dziedzice zakończył pucharowe starty.
     Gratulujemy pucharowego sukcesu Joannie Jaworskiej i punktowanego miejsca Jakubowi Płocheciowi z elbląskiego MKS Truso.