Judocy na medal

Elbląg, Od lewej: Tymoteusz Lic, trener Zbigniew Wołoszyn, Jakub Sielski
Od lewej: Tymoteusz Lic, trener Zbigniew Wołoszyn, Jakub Sielski fot. fanpage FB Tomita Elbląg

Złoto Tymoteusza Lica i brąz Jakuba Sielskiego – to dorobek elbląskich judoków z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Medaliści są zawodnikami Tomity Elbląg.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Tymoteusz Lic walkę o złoto zapowiadał już na rozdaniu miejskich nagród dla sportowców. I słowa dotrzymał – na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku wywalczył złoto w wadze do 50 kg.

W drodze po medal elblążanin w drugiej rundzie ( w pierwszej miał wolny los) pokonał Pawła Świtałę z Czarnych Bytom, w ćwierćfinale okazał się lepszy od Artema Bartkova z Gwardii Łódź. W walce o złoto elblążanin pokonał Jana Kolondrę z Akademii Sparta Skoczów. Tymoteusz Lic o kilku lat jest w czołówce polskich judoków ze swojego rocznika.

Brązowy medal w wadze do 46 kilogramów przywiózł jego klubowy kolega – Jakub Sielski. Judoka z Tomity wygrał dwie walki z Krystianem Ziółkowskim z Ostrowii Ostrów Świętokrzyski i Kacprem Błażejewiczem z Narwii Łapy. Uległ Konradowi Zdanowskiemu z Arcus Warszawa oraz Mikołajowi Pryszczowi z Janosika Bielsko – Biała. Taki rezultat dał elblążaninowi trzecie miejsce.

W silnie obsadzonej wadze do 66 kg (startowało 24 zawodników) Filip Łaskowski zajął doskonałe siódme miejsce. Piotr Cwaliński w wadze do 55 kg został sklasyfikowany na pozycjach 9 – 12.

W klasyfikacji medalowej mężczyzn Tomita uplasowała się na czwartym miejscu; w klasyfikacji ogólnej – na siódmym.