Juniorki Truso w półfinale Mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Drużyna elbląskiego Truso, która po trzech zwycięskich pojedynkach awansowała z pierwszego miejsca w grupie do półfinału
Drużyna elbląskiego Truso, która po trzech zwycięskich pojedynkach awansowała z pierwszego miejsca w grupie do półfinału (fot. AD)

Dziś (7 lutego) w Lublinie zakończył się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Znakomitą dyspozycję zaprezentowały szczypiornistki mistrza Warmii i Mazur – drużyna elbląskiego Truso, która po trzech zwycięskich pojedynkach awansowała z pierwszego miejsca w grupie do półfinału. Druga w województwie, drużyna juniorek z Orlika Reszla, zakończyła uczestnictwo w rozgrywkach centralnych na ćwierćfinałach, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie.

Szczypiornistki Truso, już w pierwszym meczu wykazały się dużymi umiejętnościami wygrywając z AZS Warszawa 25:12. O dominacji podopiecznych trenera Jerzego Ringwelskiego nad przeciwniczkami, może świadczyć ich wysokie prowadzenie do przerwy 11:2.
       W sobotę elblążanki zmierzyły się z Sośnicą Gliwice, pretendującą po zwycięstwie 45:30 nad Roxy Lublin do pierwszego miejsca w grupie. Ranga pojedynku sprawiła, że obie drużyny walczyły niezwykle ambitnie o każdą piłkę. Do przerwy prowadziły elblążanki 14:11, ale rywalki nie odpuściły. Nerwowo było w końcówce spotkania, kiedy Ślązaczki doszły Truso na jedną bramkę. Elblążankom udało się wytrzymać natarcie Sośnicy i po ciężkim boju wygrać ten pojedynek 24:23. Radość z sukcesu zakłóciła kontuzja skrzydłowej Truso Magdaleny Lurki, która w akcji z kontry zderzyła się z bramkarką Sośnicy i została odwieziona do szpitala. Badania lekarskie nie wykazały groźnych obrażeń zawodniczki, ale pozostanie ona w lubelskim szpitalu jeszcze przez dwa dni na obserwacji.
       W ostatnim spotkaniu turnieju, elbląskie Truso pokonało 49:30 Roxę Lublin prowadząc do przerwy 28:13. Elblążanki od pierwszych minut pojedynku zepchnęły rywalki do defensywy i wypracowywały przewagę bramkową. Elbląskie Truso z pierwszego miejsca w grupie awansowało do półfinału mistrzostw, a ten turniej zostanie rozegrany w ostatni weekend lutego w Piotrkowie Trybunalskim. Dodatkowy laur zdobyła Marta Karwecka uznana za najwszechstronniejszą piłkarkę turnieju w Lublinie.
       Skład Truso i zdobyte bramki: Małgorzata Kochańska, Elwira Klettke – Ewelina Ocalewicz (6, 5, 11), Marta Karwecka (3, 6, 8), Adrianna Konefał (4, 1, 3), Marta Woronko (3, 0, 2), Agnieszka Jesionka (1, 1, 1), Magdalena Lurka (1, 3, 0), Natialia Brojek (2, 1, 5), Agata Szulc (3, 3, 7), Żaneta Wacławska (2, 0, 2), Kamila Kirol (0, 0, 5), Joanna Wiśniewska (0, 0, 3), Paulina Friszkemut (0, 0, 3). Trenerzy Jerzy Ringwelski i Dorota Szulc.