UWAGA!

Juniorzy boksują (1)

Ponad 150 pięściarzy z prawie 50. klubów wystartowało w rozpoczętych wczoraj (29.03) w Elblągu mistrzostwach Polski juniorów. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Gościem specjalnym mistrzostw Polski juniorów jest prezes Polskiego Związku Czesław Ptak. Prezes PZB w towarzystwie wiceprezydenta Elbląga Marka Gliszczyńskiego dokonał uroczystego otwarcia imprezy.
     - Mam nadzieję, że zaprezentujecie najwyższy poziom - mówił do młodych pięściarzy Czesław Ptak.
     W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się 63 czterorundowe (po dwie minuty) walki. Pierwszy dzień okazał się w miarę udany dla elblążan. Do piątkowych ćwierćfinałów nie awansowało dwóch z z czterech młodych pięściarzy z Elbląga. Marcin Tomaszczyk (Halex Elbląg) przegrał jednogłośnie na punkty ze Zbigniewem Kołaczem (Energetyk Jaworzno).
     Z dobrej strony pokazał się Sergiusz Kulik z Tygrysa Elbląg (71 kg), który wygrał zdecydowanie swoją walkę z Dariuszem Jabłońskim (Szombierki Bytom). Elblążanin wygrał przez rsc w drugiej rundzie. Inny pięściarz Tygrysa Tomasz Kot, faworyt wagi 57 kg, wygrał walkowerem.
     W ostatniej czwartkowej walce z udziałem elblążanina - Paweł Pryczek przegrał jednogłośnie na punkty z Piotrem Kelwerowskim (Łask Łódż).
     Dzisiaj (30.03) w serii walk przedpołudniowych walczyć Tomasz Kot wygrał po zaciętej walce 3:2 z Dawidem Płusą z Concordii Knurów.
     W innej przedpołudniowej walce sromotnie przegrał Sergiusz Kulik (Tygrys), który zmierzył się z faworytem wagi 71 kg Damianem Jonakiem z Szombierek Bytom. Elblążanin został poddany już po 30. sekundach pierwszej rundy.
     Popołudniu (walki od godz. 17) walczyć będzie jeszcze jeden elblążanin Marcin Marczykowski (Tygrys, kat. wag. 60 kg). Zmierzy się z Jakubem Porębskim (KS Jastrzębie).
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama