Juniorzy młodsi zdeklasowali przeciwników

Elbląg, Juniorzy młodsi zdeklasowali przeciwników

W ekstraklasie juniorów młodszych warmińsko-mazurskiego Związku Piłki Nożnej występują dwie drużyny Olimpii Elbląg. Obie w miniony weekend zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Jako pierwsi zagrali podopieczni trenera Obrębskiego, czyli drużyna złożona z chłopców urodzonych w roku 2003. Żółto-biało-niebiescy zmierzyli się z Jeziorakiem Iława i wygrali pewnie 6:0.

Początek spotkania jednak nie zapowiadał tam szczęśliwego zakończenia. W pierwszej połowie Olimpia grała wolno i nerwowo. Uwidoczniły się błędy w rozegraniu, raziły niedokładne podania. Pomimo słabszej postawy, Olimpia potrafiła zdobyć dwie bramki. W 18. minucie rzut karny wykorzystał Konrad Łabecki, zaś w 35. Jakub Szpakowski z bliskiej odległości ustalił wynik do przerwy.

Druga połowa to zdecydowana przewaga elblążan, potwierdzona zdobyciem aż czterech bramek. W 57. i 62. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Konrad Łabecki. Na 5:0 podwyższył Mateusz Gójski finalizując składną, zespołową akcję. Jako ostatni na listę strzelców wpisał się kapitan drużyny Wojciech Prokop.

Olimpia po pięciu meczach zgromadziła komplet punktów i lideruje w stawce, ale drugi Stomil, który w 4 meczach również wszystkie wygrał, w minionej kolejce pauzował.

Olimpia - Jeziorak Iława 6:0

Łabecki x3, Szpakowski, Gójski, Prokop

Olimpia: Jakub Kosowski,Wojcich Prokop, Patryk Baranowski, Kacper Filipczyk, Bartosz Mowczyn, Konrad Łabeckii, Kacper Mazurek, Filip Jażwiński, Jakub Szpakowski, Jakub Branecki, Marcin Czernis

Ponadto zagrali: Alex Okuniewski, Mateusz Gójski, Michał Wiosna

Wynikiem 7:1 zakończyło się spotkanie Olimpii rocz. 2004 z Warmią Olsztyn. Od pierwszych minut przewaga należała po stronie żółto-biało-niebieskich, którzy szybko wyszli na prowadzenie po golu Dawida Winiarskiego. Warmia odpowiadał groźnymi kontrami jednak w bramce pewnie interweniował Jakub Olejniczak. Ostatecznie do przerwy Olimpia prowadziła 3:0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze cztery bramki, tracąc jedną. Kolejne spotkania Olimpia rozegra w niedzielę, 15 września, w Ełku.

- Cieszy pierwsze zwycięstwo, ale przede wszystkim dobra gra. W dalszym ciągu mamy wiele rezerw, głównie w grze defensywnej, ale jestem zadowolony, że mimo przewagi fizycznej przeciwnika, zespół złożony z zawodników o rok starszych, potrafiliśmy przeciwstawić się piłkarskimi argumentami - poinformował trener Olimpii Karol Przybyła.

Olimpia - Warmia Olsztyn 7:1

Kozera x3, Berdyczko, Winiarski, Szantyr, gol samobójczy

Olimpia: Olejniczak (46' Lechowid), Klemens, Panek, Berdyczko (70' Bojanowski), Topolewski (46' Kaczmarczyk 70' Gorzycki), Płaza (55' Redesiuk), Jaskólski (55' Kozak), Szantyr, Winiarski, Kozera (75' Kołecki), Nowakowski

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl