Juniorzy Olimpii pokonali w derbach OKS Olsztyn (piłka nożna)

Elbląg, Młodzi piłkarze walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty
Młodzi piłkarze walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty (Fot.AD)

Młodzi olimpijczycy pokonali po bardzo dramatycznym meczu rywali z Olsztyna 3-2, choć do przerwy przegrywali już 0-2.

Po raz kolejny okazało się, że w sporcie należy walczyć do ostatniej minuty. Olimpia przegrywała po pierwszej odsłonie dwoma bramkami i wydawało się, że rywale wezmą rewanż za porażkę z rundy jesiennej. Wtedy to nasz zespół wysoko wygrał w Olsztynie 3-0.
        W drugich 45 minutach elblążanie wzięli się ostro do pracy, a piłkarze OKS słabli z każdą minutą. W 64 min. pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił Martin Strach. W 70 min. po strzale Andrzeja Liszki był już remis. Olimpia złapała wiatr w żagle i dążyła do strzelenia zwycięskiego gola. Udało się w 90 min. Piłkę otrzymał Rafał Gorgol, minął jednego rywala i z 14 metrów pokonał bramkarza OKS. To był bardzo dobry mecz, było mi miło oglądać mój zespół w takiej formie. Rywale nie wytrzymali meczu kondycyjnie, nam udało się zdobyć trzy punkty po dramatycznej końcówce- powiedział po meczu trener olimpijczyków Władysław Obrębski.
       Elblążanie zwyciężając odskoczyli rywalom w ligowej tabeli. Obecnie Olimpia prowadzi mając 6 punktów przewagi nad OKS Olsztyn. Najbliższy mecz nasi młodzi piłkarze rozegrają już w sobotę 22 maja, gdy o godz. 12 podejmą Motor Lubawa. Zachęcamy kibiców do wsparcia naszego zespołu gorącym dopingiem.