UWAGA!

Już nie Orzeł ale Truso. W sobotę rusza II liga siatkarska

 
Elbląg, Już nie Orzeł ale Truso. W sobotę rusza II liga siatkarska
fot. Anna Dembińska

II-ligowa siatkówka nie zniknie z Elbląga, po tym jak zawieszono działalność Orła. Młode siatkarki będą teraz występować pod nazwą MKS Truso i już w sobotę (7 października) zainaugurują sezon.

Wojciech Samulewski i Andrzej Jewniewicz nadal trenować będą elbląskie siatkarski. O zmianach, jakie zaszły w elbląskiej drużynie, w głównej mierze zadecydowały pieniądze, a w zasadzie ich brak. Z ubiegłorocznego składu Orła jedynie trzy siatkarki będą reprezentować Elbląg. W Impelu Wrocław swoje umiejętności szlifować będzie Weronika Wołodko, natomiast Aleksandra Szczygłowska przeniosła się do Budowlanych Toruń. Większość zawodniczek z różnych względów zdecydowała się zrezygnować z treningów.
       W Truso występować będą nie tylko elbląskie zawodniczki, ale także z Nowego Dworu Gdańskiego, czy Malborka. - To są siedemnastoletnie zawodniczki - powiedział Wojciech Samulewski. - Seniorki, które z nami grały oraz rocznik '98 już odszedł. Dwie dziewczyny wybrały ofertę drużyn z Orlen Ligi, trzy w innych II-ligowych zespołach. Starszym zawodniczkom nie mogliśmy niczego zaoferować, bo budżet jest dużo niższy niż w poprzednim sezonie, nie mamy pieniędzy, żeby utrzymać seniorki. W Truso grać będą zawodniczki na poziomie kadetki i juniorki (16-18 lat). Chcemy, żeby nasza elbląska młodzież mogła się rozwijać na poziomie II ligi i być może III. Mamy dwa zespoły w młodziczce, kadetce i juniorce, w całym komplecie mamy dwadzieścia cztery dziewczyny. Najlepsze trafią do II ligi. Część zawodniczek trenuje w Malborku, bo jest ich tam aż osiem, w czwartki i piątki trenujemy razem w Elblągu. Chcemy się utrzymać w II lidze, być może będziemy w stanie wygrywać też z tymi lepszymi zespołami. Na pewno druga runda będzie dla nas korzystniejsza, bo dziewczyny będą już bardziej zgrane i dopracujemy różne szczegóły. Cieszymy się, że udało się przenieść całą sekcję z Orła do Truso. Włodarze Orła mieli ofertę kupna miejsca w II lidze, ale udało się porozumieć i utrzymać II ligę w Elblągu - podsumował trener Truso.
       W sezonie 2017/2018 II liga będzie podzielona na cztery grupy. Truso przydzielone zostało do grupy pierwszej, gdzie będzie rywalizować z: UKŻPS Kościan, APS Rumia, SMS Police, SKF Politechnika Poznańska, Spójnia Stargard, UKS ZSMS Poznań, Czarni Słupsk, Enea PTPS Piła i WTS Włocławek.
      
       Skład II-ligowego Truso Elbląg na sezon 2017/2018:

  Elbląg, Już nie Orzeł ale Truso. W sobotę rusza II liga siatkarska
fot. nadesłane

Diana Dąbrowska, Daria Rafalska, Marta Matejko, Urszula Zelman, Julia Michalewicz, Daria Grochowska, Natalia Dąbrowska, Klaudia Dusowska (wszystkie z Malborka), Nikola Malczewska (Turek), Aleksandra Frąckiewicz (Nowy Dwór Mazowiecki), Gaja Mackiewicz, Julia Głowacka, Martyna Bartnicka, Wiktoria Florek, Adrianna Dziąbowska, Weronika Długołęcka, Julia Socha, Martyna Mierkowska, Barbara Nowikowska (wszystkie z Elbląga).
      
       Truso zainauguruje ligowe rozgrywki meczem u siebie z Enea PTPS Piła. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (7 października) o godz. 17 w hali przy Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.
      

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama