Kadetki Truso najlepsze w województwie

Elbląg, Kadetki Truso najlepsze w województwie

Młode siatkarki Energi MKS Truso Elbląg nie miały sobie równych w finale województwa kadetek. Podopieczne Wojciecha Samulewskiego pokonały wszystkich rywali, zajęły pierwsze miejsce i zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

W miniony weekend (5-7 luty) w Ełku odbył się turniej finałowy mistrzostw województwa kadetek, w którym zagrały cztery zespoły. Zapowiadało się, że turniej będzie wyrównany, bowiem wcześniej Truso rywalizowało zarówno z Mikro Ełkiem oraz Chemikiem SMS Olsztyn I i mecze kończyły się ze zmiennym szczęściem. Dla elblążanek hala w Ełku nie była zbyt komfortowa do grania, bowiem jest dość niska, do czego nie są przyzwyczajone zawodniczki Truso.

Pierwszy mecz elblążanki rozegrały z gospodyniami. Zapowiadało się, że przegrają pierwszego seta, jednak udało się dogonić rywalki i wygrać 26:24, co mogło podciąć skrzydła miejscowym. Kolejne partie były już pod kontrolą Truso i udało się wygrać mecz 3:0. Pierwsza wygrana była bardzo ważna, bo stawką kolejnego starcia z UKS SMS Olsztyn I było mistrzostwo województwa. Niestety ten pojedynek nie zaczął się pomyślnie dla elblążanek. Mocne zagrywki rywalek spowodowały że musiały gonić wynik i ni udało się już uratować seta. Druga partia miała bardzo wyrównany przebieg i udało się ją wygrać do 23. Podobnie kolejny set był wyrównany, jednak było w nim więcej dramaturgii. Chemik miał dwie piłki na skończenie seta i wyjście na prowadzenie, ale świetna gra elblążanek w obronie i dużo zimnej głowy w końcówce, dało im zwycięstwo 27:25. Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Samulewskiego nie dały się już zatrzymać. Siatkarki Energii MKS Truso poszły za ciosem, realizowały taktykę w zagrywce i mogły się cieszyć ze zwycięstwa i tytułu mistrza województwa. Ostatni mecz nie miał już większego znaczenia. Elblążanki grały z młodszym zespołem Chemika, trener Truso rotował składem i zmienniczki z łatwością wygrały 3:0.

4 UKS Chemik SMS Olsztyn II

Skład Truso: Julia Łukaczyk, Klaudia Wilamowska, Gabriela Jachimczyk, Edyta Fiedorowicz, Patycja Wilemska, Klara Kuczyńska, Alicja Szaruga, Nikola Kaczmarzyk, Weronika Dąbrowska, Anna Choińska, Kornelia Raszewska, Anita Semkiw, Emilia Bumbul, Julia Gromko.

1/4 finału mistrzostw Polski rozegrany zostanie w Elblągu w dniach 11-14 marca.

• To niech "ratuszowi"udostępnią halę przy ul. Grunwaldzkiej aby młodzież elbląska mogła kibicować swoim koleżankom. Zgodnie ze zniesieniem obostrzeń w hali może być wykorzystanych 50 % miejsc. Elbląg jest jeszcze mecenasem sportu panie prezydencie?
  • Konkurencja na tym turnieju była porażająca-całe 3 drużyny!!
  • To był turniej finałowy. Trzeba było do niego awansować. A w finale były 4 zespoły.
  • Tak trzymać walczyć do zwycięstwa
    8
    0
    Dziadek Walduś(2021-02-08)
  • @kiki - nie ma jeszcze rozporządzenia więc skąd ta nowość o 50% miejsc? zapowiedź jest taka, że sport nadal bez publiczności i nie jest to wymysł "ratuszowych". jak może być publiczność, jak nawet z obiektów zamkniętych nie będzie można dalej korzystać. no halo? puknij się. jakby "ratuszowi"wpuścili publiczność i dostali karę to wtedy byłby lament, że z naszych pieniędzy to idzie, jak oni mogli, że głąby, że niegospodarni itp itd. spokojnie. chyba jednak najważniejsze że nadal w ogóle mogą trenować