UWAGA!

Kadetki Truso w półfinale OOM (siatkówka)

Na boisku w Starych Jabłonkach rozegrano turniej siatkówki plażowej, którego stawką był awans do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans do turnieju zdobyły cztery pary siatkarek, jedną z nich jest duet z elbląskiego Truso.

Znana z organizowanych w lecie największych w Polsce turniejów plażowej siatkówki w międzynarodowej obsadzie miejscowość gościła nadzieje w tej dyscyplinie sportu z klubów Ostródy, Iławy i Elbląga. Elblążanki po finałowym turnieju Gimnazjady w Radomiu, w którym wywalczyły szóste miejsce, stanęły do walki o kolejne sukcesy. W czasie rozgrywania przez elbląskie pary siatkarskich pojedynków na piasku w Starych Jabłonkach rozmawialiśmy telefonicznie z Aleksandra Pietrulewicz, trenerką MKS Truso.
       - Jestem zbudowana postawą wszystkich dziewczyn, które bez odpoczynku po turnieju w Radomiu z wielką ambicją przystąpiły do kolejnego sprawdzianu siatkarskich umiejętności - podkreślała trenerka. - Mamy szanse na wywalczenie awansu do dalszych gier w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, przynajmniej przez jedną parę siatkarek z Elbląga.
       Trenerka trafnie prorokowała, bo z dwudniowego turnieju do półfinału OOM z czwartej lokaty awansował duet elblążanek Monika Tchórzewska z Eweliną Frąszczak. Gratulujemy i życzymy, by czas, jaki pozostał do turnieju półfinałowego, został z pożytkiem wykorzystany dla lepszego oswojenia się z piaszczysta nawierzchnią boiska.
       Poza wymienionymi w turnieju uczestniczyły następujące elbląskie pary: Aleksandra Turczak z Anną Krypską (7-8 miejsce) oraz Marta Waszak i Izabela Wąsik, a także Martyna Gierszewska i Katarzyna Tokarska (obie pary uplasowały się na miejscach 9-12).
       Sympatyków i kibiców plażowej siatkówki zapraszamy już wkrótce na plażowe boiska na kąpielisku MOSiR-u, gdzie będą rozgrywane turnieje w tej dyscyplinie sportu.
       Przy okazji informujemy, że siatkarskim hitem wakacji będzie Puchar Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach nad jeziorem Szeląg Mały. Turniej z udziałem światowej czołówki rozegrany zostanie w dniach 4-9 sierpnia.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Osiągnięcia ok ! Współczuje jedynie zawodniczkom i zarządowi klubu bo trenerka Aleksandra Pietrulewicz to trudna osoba we współpracy - pycha ją rozpiera i bardzo roszczeniowa w przecież to nie 7- my cud świata. Trochę pokory Pani Olu bo jak nie będzie sukcesów to nie wiem kto będzie winien pewno wszyscy inni ale Pani to się zawsze wybieli i zwali winę na zawodniczki klub a na koniec to pewno miasto winne i nie potrafi docenić " mądralińskiej OLI" Pozdra Była zawodniczka Truso
 • Wstyd "była zawodniczko". Już zapomniałaś ile godzin trenerka poświęciła na pracę z młodzieżą, za nędzne parę złotych z klubu. Postawa roszczeniowa - śmieszne. Ta kobieta pracuje dla idei, a nie może doprosić się kilku piłek. Tobie była zawodniczko nie wyszło w życiu przez trenerkę? Może gdybyś słuchała, byłoby lepiej.
 • była zawodniczko chyba dlatego była bo takiej szui to nikt w porządnym zespole by nie trzymał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obecna zawodniczka(2009-06-22)
Reklama