UWAGA!

Kajakarki na medal!

 
Elbląg, Kinga Jankowska (z lewej) i Marta Witkowska z trenerem Tomaszem Bartnickim (zdjęcie z fan page'a Marty Witkowskiej na Facebooku)
Kinga Jankowska (z lewej) i Marta Witkowska z trenerem Tomaszem Bartnickim (zdjęcie z fan page'a Marty Witkowskiej na Facebooku)

Z brązowym medalem w „dwójce” oraz srebrnym i brązowym w „jedynce” wracają z 82. Mistrzostw Polski seniorów kajakarki Olimpii Elbląg. Kinga Jankowska i Marta Witkowska były trzecie w K2 na dystansie 1000 m. Na 5000 m Marta w K1 była druga, a Kinga trzecia.

Można powiedzieć, że obie kajakarki zrobiły świetny prezent ślubny trenerowi Wojciechowi Załuskiemu, który właśnie w ten weekend bawił się na swoim weselu i nie mógł pojechać na mistrzostwa Polski. Zastąpił go trener Tomasz Bartnicki.
       W Poznaniu Marta Witkowska i Kinga Jankowska pokazały, że mimo dopiero 20 lat śmiało mogą rywalizować z reprezentantami największych kajakarskich klubów w Polsce. W K2 na dystansie 1000 m elblążanki zdobyły brązowy medal, jeszcze lepiej poszło im indywidualnie na 5 km. Marta przypłynęła na metę druga, a Kinga trzecia.
       - Tym zawodami kończę sezon, czas na wakacje. Chwila relaksu, łapiemy oddech, bawimy się i ładujemy akumulatory – napisała na swoim profilu na Facebooku Marta Witkowska.
       Przypomnijmy, że w lipcu obie kajakarki zdobyły młodzieżowe wicemistrzostwo Polski na dystansie 500 m w K-2. Są nadziejami elbląskich kajaków na igrzyska olimpijskie w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama