Kajakarze na Malcie

Elbląg, Kajakarze z Silvanta stratowali na poznańskim torze Malta
Kajakarze z Silvanta stratowali na poznańskim torze Malta (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

30 kajakarzy z UKS Silvant Kajak w sobotę wzięło udział w regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego na poznańskim torze Malta. W wyścigu kadry narodowej osady z elblążanami w składzie zajęły wszystkie miejsca na podium.

W licznie obstawionych zawodach nasi kajakarze osiągnęli kilka doskonałych wyników. Przemysław Rojek, który od tego sezonu startuje wśród seniorów, zdobył srebrny medal na „jedynce“ na 500 metrów. Na trzecim miejscu wśród juniorek młodszych na K-1 na 500 metrów uplasowała się Julia Kot, która od tego sezonu staruje w tej kategorii wiekowej. W tej samej konkurencji tylko wśród juniorów na najniższym stopniu podium zameldował się Paweł Krause. Dystans 500 metrów podpasował naszym kajakarzom. Srebrny medal wywalczyła dwójka juniorów młodszych Mikołaj Kot i Damian Kwiatkowski, którzy ten dystans pokonali w 1:47:46 min.

Warto zwrócić uwagę na elbląskie czwórki na dystansie 500 metrów. Juniorzy w składzie Gabriel Gładykowski, Tomasz Pytlak, Igor Komorowski i Paweł Krause wygrali swój bieg z czasem 1:35:32 min. Drugą na mecie osadę Energetyka Gryfino wyprzedzili prawie o 5 sekund. Na tym samym dystansie, tylko w młodzikach, elblążanie: Piotr Buczek, Kacper Hołody, Krzysztof Kulma i Krzysztof Ulanowski zajęli drugie miejsce [czas: 2:16:82 min.]. Do złota zabrakło 3,5 sekundy. Brązowy medal na tym samym dystansie wypływali juniorzy młodsi: Bartosz Aleksandrowicz, Damian Kwiatkowski, Szymon Różalski, Mikołaj Kot.

Wisienką na torcie był wyścig kadry narodowej juniorów w dwójkach na 500 metrów. Elbląscy kajakarze startowali w swoich „reprezentacyjnych“ osadach i... obsadzili całe podium. Wygrała dwójka w składzie: Gabriel Gładykowski i Łukasz Barszczewski (Sparta Augustów) z czasem 1:38:75. 0,7 sekundy za nimi na mecie zameldowali się Paweł Krause i Kacper Traczewski (Victoria Sztum). Trzecie miejsce na podium ze stratą 0,8 sekundy do zwycięzców zajęli Jan Paszek MKS Czechowice-Dziedzice) i Igor Komorowski.

Warto też zauważyć start kajakarzy UKS Silvant Kajak w kategorii dzieci. Dla niektórych z nich były to pierwsze poważniejsze zawody. I jak mówią w klubie - na pewno nie ostatnie, ale widać, że rośnie kolejne pokolenie kajakarzy znad rzeki Elbląg.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj.