Kajakarze przywieźli z mistrzostw sześć medali

Elbląg, Kajakarze przywieźli z mistrzostw sześć medali

W miniony weekend w Augustowie odbyły się ostatnie w tym sezonie kajakarskie mistrzostwa. Podczas XXXIII Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostwach Polski wzięło udział blisko 600 zawodników z 61 klubów z całej Polski. Elblążanie przywieźli sześć medali.

Byli też zawodnicy z Litwy oraz Niemiec. Przez dwa dni odbyło się 38 wyścigów. Startowali w nich zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych - od dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 do seniorów. I tym razem Olimpia Elbląg ma się czym poszczycić, przywiozła bowiem jeden złoty, jeden srebrny i cztery brązowe medale. I tak: złotym medalistą został Gabriel Gładykowski w kat. młodzików w K-1 na 5000 m. Srebro zdobyli kanadyjkarze Wiktor Zaręba i Józef Głuch w kat. juniorów C-2 na dystansie 10 000 m. Brązowe medale zdobyli: Marta Witkowska w K-1 juniorek na 10 000 m, Przemysław Rojek w K-1 juniorów młodszych na 10 000 m, Wiktor Zaręba w C-1 juniorów na 10 000 m oraz nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2005 - Bartek Aleksandrowicz i Cyprian Tocha w kat. chłopców na dystansie 2000 m. Warto dodać, że ich koledzy - Szymon Kiełczewski i Kuba Łyczkowski w tym samym wyścigu zajęli czwarte miejsce, przegrywając z brązowymi medalistami dosłownie o centymetry. Walka trwała do samej mety. Poza tym na uwagę zasługuje fakt, że jeszcze nigdy w historii klubu kanadyjkarze w ciągu jednego sezonu nie zdobyli tylu medali: dwójka w składzie Wiktor Zaręba i Józef Głuch zdobyła dwa srebrne medale i jeden brązowy w wyścigach C-2 oraz Wiktor Zaręba jeden brązowy w wyścigu C-1.