UWAGA!

Kajakarze u prezydenta

 Elbląg, Kajakarze u prezydenta
fot. nadesłana

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się dziś (27 września) z działaczami oraz zawodnikami sekcji kajakowej ZKS Olimpia Elbląg. Spotkanie było okazją do pogratulowania młodym kajakarzom i ich trenerom sukcesów, które osiągnęli w tym sezonie zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Elbląscy kajakarze mają powody do radości i ten sezon z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Po raz kolejny reprezentanci naszego miasta stanęli na podium wielu prestiżowych zawodów, w tym Mistrzostw Polski i Olimpiady Młodzieży. Historyczny sukces wywalczyła zawodniczka elbląskiego klubu Marta Witkowska, która zajęła siódme miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii w wyścigu K-1 na 1000 m i czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Belgradzie w konkurencji K-2 na 1000 m. Od poprzedniego tak dużego sukcesu zawodnika "Olimpii" minęły 32 lata.
       - Serdecznie Wam gratuluję tegorocznych sukcesów i cieszę się, że macie pasję, którą możecie rozwijać trenując tu w Elblągu. To bardzo ważne. Wiem, że te medale to efekt wielu wyrzeczeń, Waszej intensywnej pracy i wytrwałości. Życzę dalszej wysokiej sportowej formy i samych sukcesów zarówno na akwenach w Polsce, jak i zagranicą – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.
       - Dzięki sukcesom i historycznym wynikom, które osiągnęliśmy w tym sezonie Elblag został zauważony przez władze Polskiego Związku Kajakowego. Czołowi polscy zawodnicy wyrażają już chęci przyjścia do naszego klubu, bo mamy najlepsze warunki w Polsce do trenowania kajakarstwa – zaznaczył Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy Olimpii Elbląg.
       Sukcesy zdobywają nie tylko młodzi zawodnicy sekcji kajakowej ZKS Olimpia Elbląg. - Mamy też medalistów wśród Weteranów i Mastersów, czego przykładem są trzy tytuły mistrzowskie zdobyte we wrześniu w Wałczu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Masters - podkreślała Agnieszka Banaś, trenerka i prezes sekcji kajakowej Olimpii Elbląg.
       Uroczyste podsumowanie tegorocznego sezonu kajakowego odbędzie się 21 października.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama