UWAGA!

Kajakiem nawet w deszcz

 
Elbląg, Kajakiem nawet w deszcz
(fot. Kamil Zimnicki)

Wakacje można spędzić w kajaku i to nie wyjeżdżając z Elbląga. Codzienne bezpłatne zajęcia dla dzieci odbywają się na przystani przy ul. Radomskiej. Dzisiaj mimo deszczu nie brakowało chętnych.

- Mamy czterdzieści kajaków. Zapraszamy głównie dzieci codziennie w godzinach 9-11 i 15-17 - mówi Agnieszka Banaś, prezes elbląskiego PTTK, które organizuje zajęcia wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
       Dzieci szybko wskakują do kajaków. Wodowanie zajmuje kilka chwil, potem wiosła w dłoń i… rzeka Elbląg stoi otworem. Pływać można do oporu. - Można wsiąść do kajaka o dziewiątej i wysiąść po godzinie, można po dwóch – informuje Agnieszka Banaś.
       Przystań dysponuje 25 dwuosobowymi kajakami sportowymi, dwunastoma jedynkami, jedną kanadyjką i dwoma canoe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kajakarze są asekurowani przez łódź motorową. Jest bezpiecznie. - Przez pierwszy tydzień zajęć przewinęło się około 50 dzieci - dodaje Agnieszka Banaś. - Zapraszamy wszystkich chętnych, jednocześnie prosimy, by dzieci miały przy sobie wodę, ubranie na zmianę, bo po wyjściu z kajaka będą przemoczone, oraz nakrycie głowy w razie upałów.
       Przystań kajakowa znajduje się na ul. Radomskiej 5, można do niej dojechać autobusem nr 21. MOSiR i PTTK zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11 i 15-17. - W weekendy organizujemy spływy kajakowe dla rodzin – dodaje Agnieszka Banaś.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama