UWAGA!

Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym

 Elbląg, III Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków,
III Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków, fot. Jerzy Wcisła (arch. portEl.pl)

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu żeglarskiego "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" prezentuje Kalendarz Regat Żeglarskich na Zalewie Wiślanym w sezonie 2015 i już teraz zachęca do zgłaszania w nich udziału.

Tegoroczny Kalendarz Regat obejmuje imprezy żeglarskie zarówno krajowe - odbywające się na wodach Zalewu Wiślanego, jak również międzynarodowe, obejmujące swoim zasięgiem także Zalew Kaliningradzki i Zatokę Gdańską. W tym sezonie żeglarze będą mieli okazję rywalizować o miano tego najszybszego w piętnastu imprezach.
       Poza regatami klas młodzieżowych wszystkie imprezy zostaną rozegrane zgodne z formułą pomiarową KWR oraz w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa ISAF na lata 2013 - 2016.
       Pierwszymi regatami sezonu organizowanymi przez Jachtklub Elbląg jak co roku będą Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka zaplanowane w terminie od 12 do 14 czerwca. Zainteresowanych uczestnictwem w regatach zapraszamy do Sekretariatu "Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg" mieszczącego się w siedzibie Klubu przy ul. Radomskiej 29, gdzie można wypełnić stosowną deklarację oraz uzyskać dodatkowe informacje. Pamiętać trzeba, że pierwsze w ogóle regaty na wodach Zalewu Wiślanego odbędą się już w końcówce maja.
       "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest także organizatorem prestiżowych regat o puchar Prezydenta Miasta Elbląg (20 czerwca), które po raz drugi, jako regaty dziecięce dla klasy Optymist, odbędą się w centrum miasta na Rzece Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Będą to II Dziecięce Regaty "Między Mostami" o Puchar Prezydenta Elbląga.
       Ponadto "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" jest współorganizatorem odbywających się po raz szósty Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków (25-28 czerwca), które w tym roku odbędą się w Krynicy Morskiej. Wspólnie spotkamy się także na Pucharze Komandora Jachtklubu Elbląg (3-5 lipca). [foto]
       Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej - www.jachtklub.elblag.pl
       Aby uatrakcyjnić zalewowe żeglarstwo regatowe "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" prowadzi Puchar Zalewu Wiślanego, który obejmuje zgodnie ze swym Regulaminem osiem imprez regatowych wybranych z całego Kalendarza Regat w danym roku. Sternik, który zdobędzie najwięcej punktów w sezonie jako zwycięzca Pucharu Zalewu Wiślanego otrzymuje GranPrix. Regulamin Pucharu Zalewu Wiślanego dostępny jest na stronie internetowej "Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg".
      
      
Adam K. Kapczyński, Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama