Karatecy drużynowo na czwartym miejscu

W sobotę w Brzozówce koło Torunia odbył się Ogólnopolski Turniej w Karate WKF, który miał rangę mistrzostw Ziemi Dobrzyńskiej. W zawodach brało udział 153 zawodników z 15 klubów, w tym silna reprezentacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K Andrex.

Elbląskie stowarzyszenie reprezentowało 18 zawodników, którzy w turnieju zdobyli dwa złote, cztery srebrne i 6 brązowych medali, co w klasyfikacji klubów dało czwarte miejsce.
       Złote medale zdobyli: Michał Zamojcin (kadet) w kumite indywidualnym (52kg); Dominik Wiszowaty (młodzik) w kumite indywidualnym (50kg).
       Srebrne medale wywalczyli: Michał Gajewski (kadet) w kumite ind. (60kg); Daniel Stormowski (kadet) w kumite ind. (plus 60kg), Jakub Stasiorowski (kadet) w kata ind.; Sebastian Mnich (10-11 lat) w kumite ind. open.
       Z kolei brazowe medale zdobyli: drużynowo w kata (9 lat i młodsi): Oskar Sowiński, Szymon Płyta i Michał Lorbiecki; drużynowo w kata (10-11 lat) Franek Zamojcin, Jakub Popiołek i Sebastian Mnich, a także Iga Bewicz (10-11lat) w kata ind. dziewcząt; Magda Kawka (młodzik) w kata ind., Jakub Popiołek (10-11lat) w kumite ind. open oraz Szymon Płyta (9 lat i młodsi) w kumite ind. open.
       W zawodach udział brali również: Amelia Sowińska, Oliwier Sowiński, Przemysław Kruszewski, Jakub Gołębiewski.- Poziom zawodów był wysoki, ale nasza młodzież wróciła bardzo zadowolona. Jestem dumny ze swoich podopiecznych – skomentował przebieg zawodów Jan Zamojcin (siódmy dan), trener A.K. Andrex.